Jump to content

symon5

Modelarz
 • Content Count

  335
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

About symon5

 • Birthday 01/12/1960

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  olsztyn
 • Imię
  marek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie chciałbym być upierdliwy ale pewne rzeczy drażnią ,np. bardzo pisownia co jak dla mnie oznacza do interlokutorów brak szacunku .Rozumiem że chcesz zrobić paliwo bo ,będziesz zużywał w sezonie no na przykład ile 50 litrów ? wtedy ma sens w przeciwnym wypadku po co . Co do dodawania rycyny do paliwa uważam że 10% do dać do gotowego paliwa ,bez sensu jeśli już 2% .
 2. Gdy pływałem na PICCO 90 był czas że lałem tylko 10% rycyny i 0 nitra ,a teraz do CMB27 leję 8.5% motula i 1.5% rycyny .
 3. Ja osobiście nigdy nie robiłem specjalnie paliwa do docierania tzn z większą ilością oleju może trochę mniej nitra np. zamiast 25-30% tylko 15% i nie miałem problemów z motorkami.
 4. Combaty są asymetryczne .
 5. symon5

  MARZ 2,5 D

  A co do wężyków może taygon da radę w samozapłonie bo te od kroplówek twardnieją
 6. symon5

  MARZ 2,5 D

  Ta książka była ważna i dla mnie ale gdy zaczynałem swoją przygodę z modelarstwem .Trzeba wziąść pod uwagę kiedy była pisana to jedna sprawa a druga który z kolegów ma doświadczenie w laniu do paliwa 50% nitrometanu, Zdarzało się że robiłem w fsr 3.5 takie paliwo i nigdy mi sie nie rozwarstwiało , ale stosowałem w owym czasie olej syntetyk jak pomnę SHELL .Nigdy nie stosowałem żadnych innych dodatków jak nitrobenzen żeby zapobiec rozwarstwieniu paliwa . A wiem że ja nie byłem jedyny w fsr który lał tyle nitra , zapach nitrobenzenu w spalinach poczułem dopiero gdy zaczełem startować w FSR 27 i ktoś dodał go do paliwa i nie był to 1cyfrowy dodatek a na pewno większy .
 7. symon5

  MARZ 2,5 D

  Prowadząc jeszcze kiedyś zajęcia w modelarni byłem męczony przez chłopaków żeby pokazać jak się uruchamia samozapłona nie pomnę tylko już jaki to był. Jakieś paliwo znalazłem zamocowałem parę ruchów odpalił ,wyregulowałem go ,zgasiłem i uruchomiłem no i tak parę razy im pokazałem że to zero problemu a następnie chłopaki próbowali także .I żadnemu się nie udało nawet nie pyrknął ,a w moich rękach od 1 lub 2 uderzenia .tak to wygląda myślę że inni koledzy także mają takie doświadczenia
 8. symon5

  MARZ 2,5 D

  Paweł a NITRCET 50 to gdzie albo jak kupić ?
 9. symon5

  MARZ 2,5 D

  Paliwo do samozapłonów stosowałem dawno a skład jego przekazał mi ówczesny instruktor a później kolega , a jak mi mówił o składzie powiedzieli mu na jakimś spotkaniu czy też zawodach Rosjanie .Olej do dwusuwów 20% eter 40% ropa 40% . Jak ktoś ma to dodatki .Z powodzeniem stosowałem i nigdy nie miałem problemów
 10. symon5

  Komuno wróć

  Ja chłopak z Zatorza jak i Andrzej .Razem z nim chodziliśmy do jednej modelarni od 77 do 2006, a także ją wspólnie prowadziliśmy , no ale nasze drogi się rozeszły i trochę póżniej Andrzej odszedł . Jeśli odwiedzasz Olsztyn to mamy lotnisko modelarskie w Nagladach ,zapraszam choć teraz to wiadomo dupa,dupa .
 11. symon5

  Komuno wróć

  Jedyny powód dla którego tęsknię za komuną to to że byłem siurem i miałem zero obowiązków , ale nie kuzwa chciało się dorosnąć .
 12. Jak popatrzyłem na ten plan to narzuca mi się pytanie czy to nie jest jakaś wersja Akrobatka z Modelarza bodajże rok 1978
 13. Pojawił się , pojawił tylko według mnie cena chyba znacznie wyższa , w Olsztynie 24zł
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.