Skocz do zawartości

Modelarnia


Kolikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 10 lat i chciałbym nauczyć się modelarstwa. Szukam jakiejś dobrej i taniej modelarni w pobliżu Katowic. Mieszkam na południu. Jeżeli znacie jakieś modelarnie od 10 lat, to proszę o podesłanie ich.

 

PS: Nie wiedziałem do jakiej kategorii dać ten temat, a najbardziej pasowała mi ta. Jestem dosyć nowy i nieobeznany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej młodzieńcze :) .

Bardzo cieszy że w dobie kiedy dzieciaki/młodzież poza internetem świata nie widzi Ty wykazujesz zainteresowanie pięknym hobby czyli modelarstwem.

Generalnie modelarstwa nie można od tak się nauczyć,to długotrwały proces który wymaga nie "słomianego zapału" a chęci uczenia się,przezwyciężania niepowodzeń co odwdzięcza się potem radością z uprawiania tego hobby .Modelarstwo to tak szeroka dziedzina hobby że musisz okreslić się wstępnie co Cie w tym pociąga i przynajmniej na razie iść w tym kierunku-z czasem możesz próbować eksperymentować .Chcesz latać,pływać,jeżdzić autami,kleić modele statyczne ,kosmiczne,szybowce,spaliny, i wiele innych ??

Dobrze abyś miał kogoś kto Cię naprowadzi,abyś powoli poznawał tajniki ,czemu tak a nie inaczej,czemu taki klej a nie inny ,jak zrobić to a jak tamto.

Generalnie jako chętny "na modelarstwo " już możesz "ćwiczyć" cierpliwość,spokój,dokładność,chęć poznawania i słuchania-to cechy dobrego modelarza ,nie robienia po swojemu bo z reguły tak płaci się tzw."frycowe".Dobrą rzeczą jest studiowanie forum do bólu,czytanie interesujących Cię zagadnien-forum to skarbnica wiedzy. W obecnym czasie jeśli jest kasa to jest wszystko,dawniej tak niestety nie było..więc możesz zacząć od prostych modeli -rzutek ,potem pianek/EPP.

Jeśli załapiesz bakcyla przyjdzie czas na aparaturę,naukę latania-tu już modele są poważniejsze ale łatwe do oblotu i tak dalej,dalej ,dalej...

Z modelarniami obecnie jest kłopot,nikt im nie daje pieniędzy,,z reguły możesz uczęszczać nawet mając mniej jak 10 lat być może w twojej okolicy jest jakaś.Popytaj w domach kultury może Ci wskażą jakąś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.