Jump to content

Jak wyciąć otwór na rurę łączącą skrzydła ze styro?


Pawlo_j23

Recommended Posts

Hej, tak jak w temacie, ma ktoś dobry sposób na równe wycięcie w rdzeniu styropianowym otworu na rurę łączącą skrzydła ? Do tej pory wycinałem kieszenie na płaskie bagnety, w kopi easy glidera wycinałem odpowiednio wygiętym drutem a potem zaklejałem kieszeń. Myślałem o zrobieniu na końcu rurki ząbków, zamocowaniu skrzydła na desce i zrobieniu prowadnicy do rurki. Potem można by kręcić rurką i wycinać otwór.. Może znajdzie się prostsze rozwiązanie ? :)

Link to comment
Share on other sites

Dobry pomysł, tyle że chciałem uniknąć cięcia rdzenia na części :( Ale dziękuję za linka :) Myślałem już nawet żeby wyciąć tylko okienko na "wycinarkę" w środku rdzenia wtedy nie musiał bym go całkowicie przecinać.

 

Tutaj chyba podobnie to jest zrobione.

http://cdn.teamflyingcircus.com/forum/attachments/f44/23018d1292204593-aerotech-52-extra-300-sp-prototype-build-dscn3538.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kiedys też próbowałem wyciąć otwory na rure w skrzydle. Skrzydło w negatywach leżało na stole. Prowadnice do zaostrzonej z ząbkami rury wykonałem z klocków drewnianych w których były zrobione wcięcia w krztałcie litery V. Przyklejine na dwustronna taśme idealnie prowadziły rurę, ale niestety wycinanie a właściwie wygryzanie otworu nie udało sie poniewaz kuleczki styropianu skutecznie zatrzymywały cały proces wycinaia juz po kilku centymetrach. Próbowałem nagrzać rurę,( oczywiście aluminiową) ale niestety zbyt szybko stygła i zaklejała sie wewnątrz otworu.

Myślę że gdyby rura miał wewnątrz grzałkę która nagrzewała by ja do temperatury przy której topi sie styrpian to takie wycinanie by sie udąło.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj założyć rurkę do wkrętarki i po prostu wkręcać. A jeszcze lepiej tępy pręt o tej samej średnicy. Oczywiście po prowadnicy. Ja tak wkręcam pręty węglowe i wchodzą jak w masło, tylko muszą być odpowiednio wysokie obroty. Najpierw próbowałem wiercić "naząbkowaną" rurką aluminiową ale za bardzo szarpała styropian. Natomiast plaski pręt przy odpowiednich obrotach i docisku wytapia sobie idealny otwór a stopiony styro wzmacnia i wygładza ścianki otworu. W pierwszej chwili styropian stawia opór do momentu aż zagrzeje się czoło pręta. Potem to już masło :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.