Skocz do zawartości

Spektrum a RSSI


Viper

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zadowolony posiadacz Jr-a serii 9coś tam na 2,4Ghz, mający sporo róznych odbiorników spektrum mam pytanie jak uzyskać sygnał RSSI do OSD ze Spektruma właśnie.

Sporo się naczytałem, gdzieś słyszałem że co prawda sprawa wymaga kombinowania, ale rzekomo jest możliwa. Gdzieś znalazłem sprzedawane na e-bayu urządzenie DORA - płytka wpinana do gniazda w odbiorniku serii 6000 lub 7000, a drugim końcem w wejście sygnału RSSI w OSD, które symuluje jakoby sygnał RSSI.

Czy jest na forum ktoś kto albo uzyskał sygnał RSSI ze Spektruma i mógłby opisać jak to zrobić, albo też ma doswiadczenie z powyższym urządzeniem.

Tak jak napisałem jestem bardzo zadowolony z Jr-a, Synowi kupiłem Spektruma dx6i i nie bardzo uśmiecha mi sie kupowanie trzeciej aparatury, tylko do jednego modelu, w którym instaluję graty FPV, a do akrobatów, edfów czy kombatów Jr jest super i nie zamierzam go wymieniać, a bajery w stylu telemetria nie są mi do niczego potrzebne.

Tak wiem, że do lotów FPV długodystansowych potrzebny jest jakiś LRS, ale ja chcę mieć FPV do latania przy przysłowiowej nodze, a w zasadzie do podglądu co filmuje "duża kamera" i właśnie dlatego abym w zapale nie odleciał za daleko chciałbym mieć w OSD mozliwość podgladu jakości sygnału nadajnika RC.

Będę zobowiązany za odpowiedź.

Pozdrawiam

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wyczytałem na innym forum, że na dzień dzisiejszy nie ma możliwości wyciągnięcia RSSI z odbiornoków Spektrum.Do FPV Spektrum tym bardziej DX6i to raczej zły pomysł chyba że do latania koło przysłowiowej nogi,choć są koledzy którzy latali/latają na DX7 i mają ładne rekordy.Nie wiem jak sprawa się ma z nowszymi modelami DX8 i wyżej.Niech się wypowiedzą koledzy którzy używają tych modeli.Są dwa wyjścia:

- zakup innej (przyszłościowej) aparatury;

- latanie z OSD i GPS-em i baczne obserwowanie odległości do bazy po wcześniejszym przetestowaniu bezpiecznej odległości i zasięgu RC - BARDZO RYZYKOWNE.

Wybór należy do Ciebie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Może się skuszę na ten wynalazek, o którym napisałem. Gdzieś słyszałem że na moim Jr-e (x9303) uzyskiwano w sposób powtarzalny 1,5 - 2 km, aczkolwiek osobiście nie testowałem.

Jeśli to prawda, to w zupełności by mi wystarczyło.

Co do przyszłościowych aparatur, to już prędzej zainwestuję w moduł LRS-a i będę miał zapas zasięgu niż pozbędę się Jr-a, uważam że to doskonała, ergonomiczna, niezawodna, łatwa w użytkowaniu i z zapasem funkcji aparatura.

A poza tym za dużo mam odbiorników i spektrumów i orange`ów by to zmieniać, a latanie fpv jest dla mnie przynajmniej na razie rodzajem eksperymentu, a nie celem.

W każdym razie jeszcze raz dzięki za odpowiedź

 

Zakupiłem na ebayu DORĘ, zobaczymy jak sie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś wyjście,miejmy nadzieje że się sprawdzi... :) .

Jak stwierdzisz, żę FPV Cię kręci a myślę że się wciągniesz szybciej niż myślisz, to rozbudowa aparatury bedzie nieunikniona.

Zyczę powodzenia i daj znać jak się sprawdza DORA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że śnieg za oknem sprzyja poszukiwaniom w sieci i tworzeniu wizji nowych latadeł wynalazłem łatwo wpinalnego lrs-a (przez gniazdo trenera) kompatybilnego z moim radiem i na dodatek bardzo dobrze ocenianego - rangelink`a, czyli coś dla takiego lenia i ignoranta elektonicznego jak ja, nie dość że dobre opinie, to jeszcze proste podłączenie :)

Z niego wyprowadzenie sygnału rssi nie stwarza problemu.

A o Dorze nie omieszkam napisać jak sie sprawdza.

W sumie to masz rację że temat mnie wkręca, pierwszą platformę szykowałem na ubiegłoroczne wakacje, ale nie zdażyłem, a potem nie miałem czasu, teraz po paru modyfikacjach i przemysleniach kontynuuję temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.