Skocz do zawartości

Delta Ex2


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że się kurzyła i była trochę pokiereszowana a latac już nie było zbytnio czym postanowiłem ją pewien czas temu "wyremontowac". Właściwie, zmiany są takie, że "zabrakło" usterzenia pionowego, poprawiono zdezelowany dziób i właściwie to tyle :) .

 

Pogoda niestety nie dokazuje żeby sobie polatac, lecz w międzyczasie się poszło wypróbowac deltkę po raz drugi...

 

 

a76d066239e00b17.jpg

 

8b8b4233749168f6.jpg

 

1a108a63ede6a5a2.jpg

 

ec544e34ed7fd6b6.jpg

 

Od razu podsumowując :) , model nadaje się albo na bezwietrzną (ogólnie: ładną) pogodę lub należy go dociążyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chciałem własnie zerknąć na tą stronkę, ale niestety wyskoczyło mi takie coś : "Notice: This domain name expired on 12/02/07 and is pending renewal or deletion" :(. Ma ktoś może plany tego modelu, albo jakiś opis na dysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mnie też coś z tą stroną nie tak jest.

 

W każdym bądź razie: rozpiętośc delty: 130cm (o ile pamiętam), cięciwa w najszerszym miejscu: 50cm.

W zasadzie mam ten opis budowy wydrukowany, jeśli chcesz, mogę porobic jego zdjęcia (nie skany, ale chyba da radę się doczytac :) ) i ew. jak znajdę czas żeby wgrac zdjęcia to bym Ci podesłał.

W każdym bądź razie: delta powstała z 2 arkuszy depronu 3mm.

Swoją drogą - skoro nie możesz zrobic tej delty, może skusisz się na jakąś inną? Trochę takich jest/było - niejakie Pronto, itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hehe :) Takie pytanie mi się nazuwa, bo sie w sumie nigdy nie zastanawiałem :) Jak taką deltkę trzeba wyrzucić? No bo za kadłub to chyba trochę ciężko ;) Jest różnica w sposobie wyrzucania w zależności od tego czy model ma silnik czy też go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej fotce od góry lekko widac takie szare coś na spodzie delty - to jest balsowy uchwyt do rzucania :) .

Krzako - hmm... coś mi się pamięta że na forum alexa była jakaś delta opisywana, szybowcowa. Wejdź na www.depron.prv.pl (czy jakoś tak) - i zobacz pronto. Swoją drogą, chyba ktos opisywał tu na forum Pronto (lub coś podobnego) - bodajże w dziale elektryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj coś tam się polatało, kolega użyczył nadajnik (zmiana kwarcy) i dzięki mu za to :) .

 

W "bazie":

eceae61e1f208204.jpg

 

Oraz w powietrzu:

 

1c0bb422d486ddf4.jpg

 

0f3b92ce68ac9e4a.jpg

 

Muszę ją solidnie dociążyć, mały wiatr nią szasta... W końcu ma nieduże obciążenie powierzchni, nic dziwnego (sam depron + trochę balsy + proste szybowcowe wyposażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Robisz tak, aby się trzymało :) .

 

Serwa możesz nawet na polimer przykleić, chociaż dobrze by jednak było je też przykręcić (możesz zrobić małe balsowe łoże).

Odbiornik - jest w środku, w moim przypadku po prostu jest włożony w takie łoże ze styropianem.

Aku - na 2 paski samozaciskowe (należy wzmocnić "otoczenie" balsą lub sklejką).

 

Naturalnie aku jest na samym przodzie, odbiornik MUSI być za aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.