Skocz do zawartości

Profili2


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do użytkowników, którzy wykupili licencję tego programu. Chodzi o potwierdzenie czy dobrze rozumuję:

--- mogę wykupić licencję za 15E na jeden komp lub za 30E z USB na wiele kompów, że tak powiem.

I to rodzi moje pytanie: jeśli wezmę na jeden komp to po opracowaniu planów lub np rdzenia pod cięcie i pójdze z tym do zakładu to nie wykonają usługi bo na ich kompie nie zadziała? to byłoby trochę bez sensu ale czy tak jest?

I druga wersja: by wykonali usługę to muszę wykupić wersje na USB - bo wtedy działa na każdym kompie?

Kiedyś rozrysowałem sobie żebra na moim kompie zapisałem i chciałem wydrukować na innym ale nie poszło. Wtedy była jeszcze dostępna ta funkcja - teraz już nic nie zrobię bez licencji.

Czy mój tok rozumowania jest właściwy? Czy jedank zapisany plik to nie to samo co odpalanie programu z kolejnego kompa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku,

 

trochę może od tyłu: jeżeli skonfigurujesz profili 2 PRO pod maszynę, na której będziesz ciął i przy takiej konfiguracji zapiszesz "rysunek" w G-kodach, to powinno ci się udać wyciąć zadany profil na danej maszynie (mówię tutaj o profilach zbieżnych czy innych "zdeformowanych" ;) - zwichrzenia, zwykły prostokątny płat to w miarę prosta sprawa) - tak niestety działają G-kody dla cztero-osiowych maszynek CNC.

 

W temacie samej licencji i przygotowywania rysunków nie umiem Ci udzielić odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz (zwykle) licencję na użytkowanie programu na jednym pc. Na nim (na tym pc gdzie jest zainstalowany) drukujesz , eksportujesz do dat , cut lub dxf. Wysyłasz taki plik do cięcia i nie ma problemu. Ja tak mam zainstalowany i jest ok.

Jak masz profili z kluczem usb to możesz odpalać na różnych kompach ale trzeba biegać z tym gwizdkiem na którym jest klucz. To jest dobre jak zmieniasz często sprzęt ale też nie robią problemu z licencją jednostanowiskową jak raz na jakiś czas zmienisz komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku posiadam wersję usb . Mogę przesłać via PW odpowiedź Stefano Duranti na podobne pytanie .

Klucz usb możesz odpalać gdzie chcesz bez aktywacji kolejnych komputerów .

Na swojej stronie Stefano pisze tez odpowiedzi na takie pytania . Generalnie jak poprosić ładnie to i licencja na drugi komp sie znajdzie do najtańszej wersji . Bardzo sympatyczny człowiek i pomocny

Generalnie - jeśli ktoś może to polecam wersję USB . Wszystko na jednym pędraku bez problemów z instalacjami itd.. no i można zabrać hobby do pracy czy gdziekolwiek ;)

post-1776-0-88742800-1358801682.jpg

post-1776-0-05619000-1358801702.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wygodniej na USB ale 2krotnie drożej. Czyli gdy mam na jeden komp licencję to po opracowaniu pliku do realizacji mogę przenieść go - ten plik zapisany na nosniku - do zakładu gdzie go wykonają? Przecież nie będę prosił w zakładzie usługowym by weszli na stronę - odczytali kod dla ich kompa, wysłali prośbę o hasło :D .

Mam jeszcze jedna prośbę; z ponad rok temu zgodziłem się opłacić taka licencję dla jednego z naszych forumowych kolegów - nie pamiętam dla kogo. Czy gdy znowu to zrobię to Stefano odpisze coś w stylu, że już wykupiłem? Tego kodu nigdy nie użyłem na swoim kompie , inaczej byłoby baaaardzo nieuczciwie w stosunku do owego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdy mam na jeden komp licencję to po opracowaniu pliku do realizacji mogę przenieść go - ten plik zapisany na nosniku - do zakładu gdzie go wykonają? Przecież nie będę prosił w zakładzie usługowym by weszli na stronę - odczytali kod dla ich kompa, wysłali prośbę o hasło :D .

 

Zapisujesz plik w ogólnie dostępnym formacie dxf i nie ma możliwości żeby go w zakładzie nie odczytali. Napisałem Ci post wyżej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.