Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze aparatury do 400zł


Ferq

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post. Ostatnio zdecydowałem się i postanowiłem. Sprzedałem swoje Asso TC3 FT, z powodu braku odpowiednich miejsc do jazdy, i po prostu j wole lotnictwo i konstruowanie samemu, w deszczowe popołudnia :) Zostało mi troche sprzętu, ale nieotym mowa.

 

Czytając wiele tematów na forach, artykułów w internecie, zdecydowałem się zacząć od jakiejś dobrej używanej aparatury :wink: Z tego co wyczytałem to Hitec optic 6, Czy JR MX-12 są dobrymi aparaturami na taki dobry początek :wink: Jednak do 400 zł znaleść Nadajnik,odbiornik, z kwarcami niejest łatwo. Przeglądając serwis allegro, znalazłem jeszcze pare innych nadajników

 

Gnaupner MC-10

http://allegro.pl/item277109773_nadajnik_graupner_mc_10_z_kuferkiem_i_pulpitem_.html

 

Sanwa RD 6000 sport (mam sanwe blazer z tej firmy i przynajmniej pistoletowe produkuje naprawde dobre)

http://allegro.pl/item276567125_sanwa_rd_6000_sport.html

 

Jak i również kiedyś zdarzało mi się natknąć również na Gnaupner MC-12. I tu kieruje pytanie do was, jak wypadają one w stosunku do optica 6, i MX-12? Bo czytając ich opisy części po prostu niezrozumiałem i różnicy dokładnej niedoszukałem się :ble:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja borykałem się z tematem kupna aparatury też miałem na wydanie ~400zł. Zastanawiałem się czy kupić słabszą aparature ze wszystkim czy trochę lepszą, a na odbiornik i serwa dozbierać potem. Skończyło się na tym, że kupiłem samą aparaturę. Gdybym miał kupować cały zestaw za 400zł bez wątpienia wziąłbym Futabę 4 Exa (byłem bardzo blisko kupienia jej). Mówię odrazu, że nie miałem tej aparatury w ręku, ale czytałem dużo dobrych opini na jej temat, pozatym Futaba to dobra marka i wątpie, żeby wykonywała jakiś bubel :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja borykałem się z tematem kupna aparatury też miałem na wydanie ~400zł. Zastanawiałem się czy kupić słabszą aparature ze wszystkim czy trochę lepszą, a na odbiornik i serwa dozbierać potem. Skończyło się na tym, że kupiłem samą aparaturę. Gdybym miał kupować cały zestaw za 400zł bez wątpienia wziąłbym Futabę 4 Exa (byłem bardzo blisko kupienia jej). Mówię odrazu, że nie miałem tej aparatury w ręku, ale czytałem dużo dobrych opini na jej temat, pozatym Futaba to dobra marka i wątpie, żeby wykonywała jakiś bubel :).

 

A jaką apke kupiłeś w końcu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem o krok od kupna MX-12.

Byłem namawiany i przekonywany siłą żeby ją kupić.

No ale, że miałem już kilka odbiorników, a serw różnych u mnie dostatek, zdecydowałem się na zakup Eclipse7 QPCM z syntezą za niewiele większe pieniądze od zestawu z MX-12.

Szczerze powiem, że nie żałuję. Tak szeroki wachlarz możliwości konfiguracyjnych mają jedynie aparatury z górnej półki. No i jeden kanał więcej to dodatkowy plus, bo nawet nie zauważysz jak szybko te sześć kanałów zacznie ci nie wystarczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zbuduj sobie starą, poczciwą "Jaskółkę" i zobacz czy Cię to rajcuje. A kupnem radia na razie się nie martw.

Pozdrawiam

Rajcuje :wink: Już dwa lata że tak powiem bawie się w rc. Były samochody, jednak zdecydowałem się na lotnictwo, po prostu lubie to :) Moje pytanie jest cały czas aktualne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ALLegro widziałem wiele sprzętu, który był sprzedawany z powodu słomianego zapału właściciela, więc ja nie odważę się proponować Tobie, jakie radio kupić. I nikt nie powinien! To zależy od Ciebie. Wspominasz o sumie 400pln więc tej sumy musisz się trzymać. Możesz już coś kupić, albo dozbierać i kupić coś lepszego. Ja kupiłem sobie radio z komputerem za 145 euro. Jestem praktycznie początkujący, i trochę mnie ten komputer przeraża, ale krok po kroku mam nadzieję poznam jego zawiłe meandry. :idea:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że toylko i wyłącznie jest moja decyzja :) Moje pytanie odnosiło się raczej do porównania właściwości aparatur MC-10/12 do np. Optica 6 :) Bo podobają mi się ale nie chce popełnić jakiegoś okropnego błędu, przy jej wyborze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za duże ryzyko.

Nie wiadomo jaka jest cena minimalna, a sprzęt wyglada, jakby miał ponad 20 lat.

Nawet, jak wylicytujesz go tanio, to nie masz gwarancji, że nie zawiedzie właśnie w decydującym momencie i nie stracisz modelu.

 

Sprzęt RC ciągle tanieje i żeby nie narobić sobie kłopotu lepiej kupić coś na dłużej.

Teraz można kupić nowe urządzenia, z gwarancją i niewiele droższe niż tamta cena Kup Teraz (350zł).

Pisałeś o czymś do 400zł.

Przykładowo Laser4 z odbiornikiem i 2 pakietami kosztuje tylko 353,90zł ( http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=817 ).

Ale ja polecałbym conajmniej Flash5 z odbiornikiem za 399zł ( http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=680 ).

 

Jeżeli naprawdę chcesz zaoszczędzić, to w używanych szukaj czegoś nowszego (np w/w nadajników), a nie jakiegoś sprzętu "kolekcjonerskiego" o wartosci już tylko historycznej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czasami na allegro wystarczy trochę cierpliwości żeby coś tanio kupić. Ja kupiłem Hiteca Eclipse 7 QPCM ze wszystkim oprócz serw (http://allegro.pl/item283152411_hitec_eclipse_7_qpcm_gratisy_okqazja_.html to ta aukcja) za 500zl więc myślę, że opłacało się troszkę poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przyzwyczaiłem się że ogromna większość mojego sprzętu pochodzi z drugiej ręki :) Cały czas poszukując sprzętu miałem kupować futabę jednak w tej samej ofercie mogę zakupić Sanwe VG 6000, na allegro jest jeszcze RD 6000, czym one się różną dokładniej? Osobiście wywnioskowałem że RD 6000 jest lepsza, i trochę droższa od poprzedniczki.

 

Ale ja polecałbym conajmniej Flash5 z odbiornikiem za 399zł ( http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=680 ).

Niestety nieaktualne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z drugiej ręki to znalazłem 3 ciekawe:

flash5x 200zł*

mx-12 349zł*

mx-16 synteza, 455zł*

Jednak jeśli Ci się nie spieszy, to radze poczekać na jakąś większą okazje i/lub spadek cen wywołany parciem rechnologii naprzód :lol:

 

 

*-cena w czasie pisania postu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to mój Flash 5x nadal do sprzedania ;)

Zastanowie się :wink:

 

Aukcje obserwuje więc tam mi raczej nic nieumknie. Mało bardzo znalazłem opini o aparaturach Sanwy, oprócz RD 8000, czy ten nadajnik (VG,RD 6000) są znaczoąco słabsze od innych z tej półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.