Skocz do zawartości

Orange RX Antenka


Filo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

Mam problem z antenką a raczej je j brakiem

Kiedyś na pokazach w szkole ktoś mi ją uciął no i teraz ją odlutowałem, zdrapałem ten za przeproszeniem wkur.... klej no i nie wiem gdzie ją teraz przylutować,

wrzucam zdjęcie :D

wydaje mi się że to jest miejsce A1, jeżeli tak to chyba odeszła ścieżka, pomocy :(

https://www.dropbox....%2020.39.14.jpg

@ad. i jak to ma się do zasięgu, sprawdzałem w domu jest ok

@ad.2 czy użycie satelitki powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat. Mam odbiornik orange, a przy nim gniazdo z 3 pinami do jak sie domyślam dodatkowej anteny. Znalazłem taką na ebayu. Pytanie moje czy opłaca sie coś takiego montować? Antena jest droższa od samego odbiornika Tapatakam z HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego ścieżka mi odeszła niestety ...

może satelitka załatwi sprawe ... jak zasięg będzie słaby

i co teraz zrobić bo już nic ze ścieżka nie zrobie chyba

Ma ktoś schemat?, na jakimś forum pisali że do A2 można przylutować drugą antenę żeby one były pod kątem 90st do siebie, pytanie czy będzie działała bez drugiej tej urwanej

Chyba że do C13 dolutować bo ja widzę że C13 jest przylutowane na ścieżce od anteny, moja wiedza o elektronice jest niewielka, jakbym miał schemat byłoby łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr

Chyba że do C13 dolutować bo ja widzę że C13 jest przylutowane na ścieżce od anteny, moja wiedza o elektronice jest niewielka, jakbym miał schemat byłoby łatwiej

 

ja bym tak zrobił,powinno być dobrze...

 

tak poza tym to te odbiorniki nie są drogie, na allegro nowy kosztuje ok 45zł

 

tu masz coś takiego:

http://allegro.pl/odbiornik-orange-rx-2-4ghz-6ch-dsm2-spektrum-i2971743123.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy odbiornik kosztuje ok. 45 zł - a ile kosztuje cały model ?

 

Kolega z lotniska uszkodził ładne trzy modele zanim się zorientował że radio po domorosłej przeróbce na 2.4 GHz (nadajnik) ma luźną antenę nadawczą. No wlaściwie ostatni model (w ramach pomocy) załatwiłem sam osobiście na jego radiu - model wystartował sobie i przestał się słuchać radia potem coś załapał potem znowu nie - w końcu awaryjne lądowanie na brzuchu. Nie warto oszczędzać na radiu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że było to chyba , o ile pamiętam, popularne ostatnio Turnigy redijo. A główną przyczyną była chyba zaśniedziała śruba mocująca anteny wykonana z jakiegoś marnego materiału. Sprawdziło się stare żydowskie


przysłowie: kto tanio płaci ten dwa razy zapłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnego znaczenia jak poprowadzisz przewód od satelitki.możesz np. satelitkę umieścić na bocznej ściance w kierunku ogona.ja tak robię w swoich modelach.:odbiornik w okolicach środka ciężkości (punkt C.G.) a satelitka w tylnej części kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.