Skocz do zawartości

Jak wykonać mocowanie steru wysokości T


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kończę motoszybowiec "Harnaś" i zatrzymałem się na mocowaniu steru wysokości typu T. Nie wiem jak to wykonać aby było wytrzymałe i precyzyjne. Może ma ktoś jakieś zdjęcia, rysunki poglądowe, stony internetowe gdzie można podpatrzec takie rzeczy.

Proszę o pomoc bo stoję z robotą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko rozumiem. Z takim bym sobie poradził.

Ale mój ster jest w całości, pływający.

 

Trzeba bylo od razu tak pisac.W Kulbutinie z TM jest plytowy ster wysokosci , ich pomysl mozna wykorzystac w szybowcach z usterzeniem "T".

Jest na forum,poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś można było kupić takie elementy.

post-3199-0-27890600-1359290727_thumb.jpg

post-3199-0-59667700-1359290736_thumb.jpg

post-3199-0-03686500-1359290747_thumb.jpg

Element z dwoma bolcami i śrubą mocowało się obrotowo przy górnej krawędzi statecznika pionowego. Na to nakładało się ster pływający i dokręcało śrubką. Ster miał w miejscach na bolce i śrubę wklejone aluminiowe tulejki.

Taki patent był zastosowany między innymi w szybowcu F3B Tornado i Daniel. Jak widać , jakość wykonania nie powala ale działało, tylko po ostrzejszym lądowaniu trzeba było sprawdzać położenie steru, bo to jednak spore siły występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wykonać aby było wytrzymałe i precyzyjne. Może ma ktoś jakieś zdjęcia, rysunki poglądowe, stony internetowe gdzie można podpatrzec takie rzeczy.

Proszę o pomoc bo stoję z robotą.

Pozdrawiam

 

Cześć,

to jeszcze jeden pomysł Ci podam:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/23252-szd-36-cobra-skala-14/ strona pierwsza, jest parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.