Skocz do zawartości

Cięcie sklejki


leszek504b

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zadać takie, być może banalne, pytanie dotyczące cięcia cienkiej sklejk. Mianowicie czym tniecie sklejkę o grubości np. 1 mm. Napisałem, że to jest banalne pytanie, bo na pewno wszyscy to wiedzą, ale ja dopiero zaczynam budować modele i tego po prostu nie wiem. Podobno dobra jest do tego celu piłka włośnicowa, ale gdzie ją można dostać? Czy w sklepach modelarskich są takie piłki do cięcia takiej sklejki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po łuku, jak mam szablon to nozem, a jak nie mam szablonu...

Co ja pieprze, ja nie mam wogóle pilki wlosowej, wszystko tne nozem. po luku najpierw delikatnie, potem troche bardziej zdecydowanie. Sklejke 1,5 mm to jakies 5x trzeba przeciagnac, fajne jest to ze powierzchnia jest gladka, papierem nie przeba poprawiac.

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdza się u wielu od kilkudziesięciu lat. Ameryki nie odkryjesz - będzie działać :D:D:D. Nóż jest dobry przy regularnych i łagodnych łukach. Jak kształt jest bardziej skomplikowany, pozostaje piłka włośnicowa. Można też laserem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do cięcia sklejki do 1,5mm z łukami używam piłki włośnicowej zerówki,do cięcia prostych pasków skalpela.

Do grubszej sklejki nawet do 5mm używam piłki włośnicowej jedynki,przy użyciu takich piłek włośnicowych cięcie jest tak równe że nie wymaga nawet szlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja używalem w ramach próby do cięcia sklejki laserowy drut oporowy 0.3mm z pobliskiej fabryki styropianu

dl drutu oporowego 15 cm

zasilacz stabilizowany 2-30 V prad 3A plynna regulacja

przed wklejeniem oszlifowac spaleniznę z ciętej powierzchni klej lepiej trzyma

mialem zrobiony stolik z prostopadlym drutem oporowym

balsę oczywiście też tnie

ale najlepsze są tradycyjne metody bez dymne i żona wtedy siedzi cicho

a wióry i kurz zetrzesz szmatą

 

wszystkiego dobrego szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.