Skocz do zawartości

Fotografia.


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Diakon -do tej pory zgadzalem sie z Toba w 100% ...ale z ostatnia wypowiedzia raczej nie ....

Ludzkosc dazy do ulepszenia/ulatwienia sobie zycia ,dlatego wymyslano coraz to lzejsze ,dokladniejsze ,gabarytowo mniejsze aparaty Foto... no i przyznac trzeba ...udalo sie...

A z aparatem DIGI tez mozna ladnie sie "pobawic"... bo obcji manualnego ustawienia ma

mnostwo...a ogladanie zdjec natychmiast ,uwazam za blogoslawienstwo Boze !

 

Szafa pelna zdjec : zgroza! walcze teraz z tym ...(segregowanie itd)

Dlatego Digitalna Ramke na zdjecia uwazam za super pomysl - na razie sa drogie ...ale wkrotce beda dostepne dla kazdego ...bo my tu spimy a w Kraju Srodka produkcja leci "pelna para".....

 

Oczywiscie kazdy sam decyduje co trzyma w rece ;D ...czy ciezkiego Zenita/Zenith-a czy drogiego Hasselblada czy lekkiego,plaskiego,blyszczacego ;D Nikona..ew. decyduje za niego cos ,co sie nazywa "kieszen"... ale mysle ze po zabawie Zenitem przyjdzie Ci ochota na lzejszy kaliber -wszystko to juz przerabialem ...

Pozdrawiam i zycze super zdjec ...

PS: oczywiscie mam Zenita (TTL) i niepredko sie go pozbede ...no bo jak mozna rozstac sie z czyms ,co ma dusze ....(no i przed laty bylo marzeniem)....

Janek

 

PS: Diakon ,Ty "ladujesz" swojego Zenita po 36 zdjeciach...ja mojego Nikona po 300...500..?.juz sam nie wiem dokladnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzkosc dazy do ulepszenia/ulatwienia sobie zycia ,dlatego wymyslano coraz to lzejsze ,dokladniejsze ,gabarytowo mniejsze aparaty Foto... no i przyznac trzeba ...udalo sie...

I właśnie, niedługo chyba będziemy spędzac 24 godziny na dobę w wyrze z pilotem, bo wszystko będzie się robiło "samo". Nie, to nie dla mnie.

Ale przyznac muszę, że zostałem miło zaskoczony, że cyfrak którego mam ma też niemało funkcji "ręcznych", nawet ustawianie ostrości. Inna sprawa ile to trwa :) .

 

A pytanko do ludzi którzy bawili się z teleobiektywami - na "kiedyś tam" jak będzie na to kasa, myślę żeby zainwestowac w takie coś do Zenka o ogniskowej 300 - 500mm. Póki co mam 135mm jak już. Czy więc warto rozglądac się za takimi 200-300mm czy lepiej od razu jakąś lufę większą? Pewnie statyw też by się przydał... I aparat przestanie byc małym aparatem :) .

 

A oto mój sprzęcik:

ed6d0a3534a0d158.jpg

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diakon ...no ladna masz ta "zabawke" ...musze sprawdzic czy moj taki sam... :mrgreen: -czy jest to chlopek przedstawiajacy zazdrosc?-jezeli tak to OK...

 

Uwazam ze obiektyw 300 juz wystarczy, bo 500 jest za duza (gabarytowo) ...no to tez zalezy czy chcesz tym robic zdjecia czy tylko ...chodzic z tym ;D mysle ze juz 300-ka wzbudza podziw ...(tzn u tych ktorzy sie znaja na tym -dla tych co sie nie znaja to dziala dopiero 500-ka ;D )

Pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdy powiadam wam, nie zna bólu ten kto nie upuścił aparatu na glebę.

 

Taaa to straszny ból...

Jakieś 2 miesiące temu upuściłem zwykłą cyfrówkę, sony CyberShota ale to mój pierwszy własny aparat...

Tydzień temu zrobili mi wycenę i musiał bym zapłacić tyle co za nowy...

Więc zbieram kasę na nowy... :oops: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja przyglebiłem podczas wymiany obiektywem 28-70/2.8. Też bolało :cry: Poszły zębatki od autofocusa, ale na szczęście skończyło się chyba na 200 zł.

Co do długich ogniskowych, to w praktyce wystarcza 200mm (dochodzi jeszcze do tego crop factor 1,6 dla canona i 1,5 dla nikona). Tu niestety cena rośnie wykładniczo w funkcji jasności i długości ogniskowej. Mnie wystarcza (mam na myśli ogniskową, bo jakości to tu już nie można nic zarzucić :mrgreen:) 80-200/2.8L canona , a zajmuję się trochę zawodowo reportażem i modą. Trzysetki się pozbyłem, jako zbędnego balastu.

Co do fotografii astronomicznej, to ludzie chwalili budżetowe rozwiązanie w postaci ruskich luster o ogniskowej, o ile pamiętam, 800 lub 1000 mm. Oczywiście bez solidnego statywu się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.