Skocz do zawartości

Mam innego ancymonka który tez milczy.


Andrzej68IX

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie że trzeba taki temat założyć zaraz przy forum-giełda żeby sprawdzać takich naciągaczy , którzy chcą sie dorobić oszukując kolegów na pare zł , też mi się taki kroi , kupiłem od niego model kilka dni temu nic sie nie odzywa widze że forum odwiedza , a milczy a takto się go tu wipisze moge dać potwierdzenie przlewu czy jak !

 

edit: mój kontrachent się odezwał po kilku dniach i powiedział że wysłał model , także trzeba wierzyć w ludzi ;) i czekać cierpliwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawialiście się nad faktem że nie ma problemów ze starymi userami ...

Z ludźmi którzy są znani ze zlotów ,spotkań imprez modelarskich .

Czasem się dziwię że "robicie interesa" z ludźmi których nikt nie zna i zarejestrowali się dopiero co niedawno ..

Nie jest to skierowane do nikogo - to tylko swobodna myśl taka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już o tym odpowiedni temat. Po co to powielać i śmiecić na forum?

Owszem, oszukiwanie innych jest złe, ale wylewanie potem kubłów jadu na publicznym forum, też nie jest zachowaniem poprawnym.

IMHO - kupa ludzi, którzy nie są stronami w sporze, znajduje sobie pretekst żeby się poużalać i wyładować swoje frustracje.

I to z reguły też są osoby, które na forum są od niedawna... ;)

 

Są na odreagowanie lepsze metody niż publiczne mielenie klawiszami. Szkoda się zniżać do tego poziomu.

Koledzy mający problem, rozwiązują już sprawę tak, jak trzeba i zgodnie z prawem.

Jak się sprawa wyjaśni, wtedy będzie można kogoś osądzić. Do tego czasu proszę się wstrzymać z wygłaszaniem wniosków i opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obowiązkiem powinno być wprowadzenie własnego imienia, nazwiska i adresu w profilu tego złodziejstwa jest więcej już pisałem w poprzednim temacie, że na allegro ktoś ostatnio też się zabawił i policytował kilka modeli na aukcjach 14dniowych gdzie jednak właściciel jest w takim przypadku miesiąc do tyłu i 0 kontaku dostał bana ale co to da skoro może mieć kilka kont a to się regularnie powtarza z co drugim modelem tak mam. Jakaś moda teraz na oszustwa czy może jesteśmy królikami doświadczalnymi w jakimś eksperymencie. To już nawet nie jest chore, to jest już plaga trzeba tych osobników wyłapać i sie do nich przejechać -_- Forum to jest forum tu nikt nie daje danych osobowych ale na allegro gdzie teoretycznie każdy obywatel naszego pięknego i uczciwego kraju może posiadać jedno konto pojawia sie takowych ludzi od groma zakładaja konta na rodzine? Druga sprawa jak alegro dba o bezpieczeństwo kupuje taka osoba np u mnie produkt piszę maila a tu komunikat, że mail niepoprawny więc dzwonię a tu, że nie ma takiego numeru. Jeszcze bardziej denerwuje fakt że takie osoby sa na pfm.rc i to czytają śmiejąc się z naszej bezradnosci!!! Albo robi to jedna osoba na kilku forach, portalach handlowych albo zorganizowana grupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję osoby z Dęblina lub bliskich okolic, która by sprawdziła co się dzieje z ROOS19. Podał mi on adres do wysyłki na ul.1Maja . Przed wysyłką przedmiotu pisał nawet dwa razy dziennie: a jak, a co, czy juz wysłałem itp. Po otrzymaniu przesyłki zamilkł jak grób. Oczywiscie nie otrzymałem pieniędzy, ani zwrotu przesyłki. Może padł mu komputer, może zgubił mój adres (piszę do niego co kilka dni), a może jest chory i trzeba mu podać herbatki. Ale... jego pasek statusu ostrzeżeń na forum jest do końca pełen. Niestety nie potrafię podejrzeć za co otrzymał tyle ostrzeżeń. No bo jeżeli okaże się,że trzeba by oklepać michę to chętnie uczynię to osobiście będąc latem na lotnisku.

Pełne dane adresowe podam osobie która zobowiąże się podejść/podjechać na ul.1Maja i zapyta o zdrowie tego gościa.

 

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przydałby się po prostu jakiś system punktów czy coś w tym stylu. Każdy w swoim profilu by miał jakby punkty zaufania, po udanej transakcji na wzajem byśmy sobie je wystawiali (wraz z nickiem wystawiającego aby nie było sztucznego ich nabijania). Albo po prostu może w podpisie niech każdy wstawia sobie: Data transakcji - użytkownik - udana/nie udana. Od razu było by wiadomo z kim ma się do czynienia. Nie znam się za bardzo na dodatkach do akurat tego forum i nie chce mi się szukać czegoś odpowiedniego - inwencje twórczą pozostawiam Adminom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się po prostu jakiś system punktów czy coś w tym stylu. Każdy w swoim profilu by miał jakby punkty zaufania, po udanej transakcji na wzajem byśmy sobie je wystawiali (wraz z nickiem wystawiającego aby nie było sztucznego ich nabijania). Albo po prostu może w podpisie niech każdy wstawia sobie: Data transakcji - użytkownik - udana/nie udana. Od razu było by wiadomo z kim ma się do czynienia. Nie znam się za bardzo na dodatkach do akurat tego forum i nie chce mi się szukać czegoś odpowiedniego - inwencje twórczą pozostawiam Adminom ;)

Panowie ale to jest forum, a nie portal aukcyjny. Jeśli chcemy kupować, to lepiej na allegro (choć nie zawsze). Na forach, działy "giełda" zostały utworzone, żeby ułatwić "pozbycia się" rzeczy, które z jakiś powodów są nam zbędne. Niektórzy z nas zbyt naiwnie (przepraszam za słowo ale tak to wygląda), wierzą w uczciwość wszystkich sprzedających. Musimy pamiętać w jakich czasach żyjemy i to, że wiele osób traktuje nas, modelarzy, jako "zamknięte grono", mające wzajemne do siebie zaufanie. Przecież daną osobę, od której chcemy coś kupić, łatwo można sprawdzić (chociażby data rejestracji na forum). Jeśli cokolwiek budzi w nas obawę nieudanej transakcji, to naprawdę lepiej albo poprosić o wystawienie aukcji na portalu albo po prostu zrezygnować z takiej "okazji".

Oczywiście jest to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.