Skocz do zawartości

Air

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak napisałem jeszcze w lutym - niby dorzucili wyższą rozdzielczość itp., ale wykastrowali nadajnik z wymiennego modułu, a nowe odbiorniki są bez telemetrii (dla mnie nawet podstawowa telemetria umożliwiająca monitorowanie napięcia pakietu jest super przydatna i brak potrzeby dodatkowego wyposażenia do tego jest błogosławieństwem!) i działają tylko z cyfrowymi serwami.

 

WTF Hitec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to co napisał Tomek.Jedynie skasowanie wymiany modułu jest dla mnie zrozumiałe,dbają o swoje interesy.Taki jest generalnie trend.Poza tym wystający kabel z modułu do anteny zalatywał prowizorką.

Zlikwidowanie dwu stronnej komunikacji i stała ramka a w związku z tym obsługa serw cyfrowych to według mnie poważny błąd.Oczywiście mowa o odbiornikach Maxima

Tak wysoka rozdzielczość to według mnie przerost formy nad treścią.Nie ma takich serw które są to w stanie obsłużyć aby zauważyć efekt.

Jedyna zaleta to bindowanie.Wreszcie nie trzeba mieć trzech rąk.

Tak na prawdę za 1400 zł dostajesz zestaw bez wodotrysków.Jak chcesz skorzystać to trzeba sięgnąć do portfela i za ok.200 zł kupić odbiornik Optima.

To jednak wolałbym starą 9 a za różnicę dokupił bym pełny zestaw telemetrii na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że zrezygnowanie z telemetrii to poważny krok do tyłu. Wymuszenie pracy tylko z serwami cyfrowymi to też wielkie utrudnienie.

Jednak wprowadzenie funkcji trymowania klap to dobry pomysł. Swoją drogą mogliby taką funkcję wprowadzić również i do starej Aurory 9 wypuszczając nowy soft. Na pewno technicznie jest to możliwe. Jednak śmiem wątpić w tak wielką wspaniałomyślność programistów firmy Hitec, bo kto wtedy kupiłby nową Aurorę 9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Wojtek podsumował to najbardziej szczegółowo. Dodam tylko, że o ile Aurora 9 wydawała się bardzo innowacyjnym i atrakcyjnym produktem w stosunku do poziomu ceny to nowy produkt jest zdecydowanie ( w mojej opinii) krokiem w tył. Jedyne co może trafić do potencjalnego klienta to wciąż cena, choć ten czynnik jest już zdecydowanie gorszy w stosunku do tego co daje za podobną kasę Aurora 9. To samo jest z Hott Graupnera. Masakra i za wiele większe pieniądze, a juz telemetria w hott to jakaś chyba zabawka dla super inżynierów i specjalistów a nie dla modelarzy.

Ale to tak na marginesie,

Pozdrawiam

Piotr

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.