marcin314 Opublikowano 12 Lutego 2013 Opublikowano 12 Lutego 2013 Witam Właśnie buduje tzagi z styropianu o rozpiętości 120cm z tego opisu http://tzagi.altervista.org/. Rdzenie wycięte według opisu, wyszły nawet nieźle. Problem lezy w zamocowaniu domku silnika które wykonałem z laminatu epoksydowego z miedzią. Nie wiem ja to zrobić przykleić czy przewiercić na wylot rdzenie i skręcić na śruby .
marcin314 Opublikowano 12 Lutego 2013 Autor Opublikowano 12 Lutego 2013 domek ja polutowałem chodzi o to jak przykleic przykrecic do skrzydła aby to miało ręce i noki
Irek M Opublikowano 12 Lutego 2013 Opublikowano 12 Lutego 2013 W moich :domkach: ścianka tylna - do której przykręcany jest silnik - zawsze jest pod kątem prostym do spływu. Wten sposób mam pierwszy punkt solidnego mocowaniabo klejona do zawsze wzmocnionego balsa spływu. Teraz doklejam boki. Od wewnątrz daję pasek tkaniny na każdą powierzchnię i laminuję. tak wklejonego nic nie zniszczy. A, zapomniałem - oczywiście na skrzydle po środku też położony jest laminat więc całosć do sztrywnej i twardej powierzchni klejona jest.
marcin314 Opublikowano 12 Lutego 2013 Autor Opublikowano 12 Lutego 2013 W moich :domkach: ścianka tylna - do której przykręcany jest silnik - zawsze jest pod kątem prostym do spływu. Wten sposób mam pierwszy punkt solidnego mocowaniabo klejona do zawsze wzmocnionego balsa spływu. Teraz doklejam boki. Od wewnątrz daję pasek tkaniny na każdą powierzchnię i laminuję. tak wklejonego nic nie zniszczy. A, zapomniałem - oczywiście na skrzydle po środku też położony jest laminat więc całosć do sztrywnej i twardej powierzchni klejona jest. Domek pod silnik mam już polutowany , zapomniałem o balsie na spływie nie wiem może na sruby i zdrugiej strony pasek laminatu i nakrętki i póżnej na klej.. Nie jest to może zapiękne ale ma służyć do nauki latania.
Irek M Opublikowano 12 Lutego 2013 Opublikowano 12 Lutego 2013 Ale co da przykręcona śruba do lekko przelaminowanego styropianu? I to za tłumaczenie, że to do nauki latania. Jesli od drgań obracającego się śmigła domek w końcu sie wyrwie to jaka to będzie nauka latania? Tak jak masz do spływu doklej pasek sklejki i do tego jeszcze raz tylną sciankę "domku" . A dlaczego aż taki kąt mocowania silnika? Czy zanim wyciąłeś wcięcie na silniki smigło to sprawdziłeś punk SC ? Wydaje się - tak optycznie, że za duże wcięcie.
marcin314 Opublikowano 13 Lutego 2013 Autor Opublikowano 13 Lutego 2013 Ale co da przykręcona śruba do lekko przelaminowanego styropianu? I to za tłumaczenie, że to do nauki latania. Jesli od drgań obracającego się śmigła domek w końcu sie wyrwie to jaka to będzie nauka latania? Tak jak masz do spływu doklej pasek sklejki i do tego jeszcze raz tylną sciankę "domku" . A dlaczego aż taki kąt mocowania silnika? Czy zanim wyciąłeś wcięcie na silniki smigło to sprawdziłeś punk SC ? Wydaje się - tak optycznie, że za duże wcięcie. Witam 1. Środek ciężkości z tym silnikiem i pakietem właśnie tak wyszedł , i dlatego wyszło tak głębokie wcięcie pod silnik i śmigło. SC znaduje się 18cm od dziobiu według planów. 2. Na spływ wkleję na polimer sklejkę i do niej przykleję tylną ściankę którą także wytnę ze sklejki, póżniej dokleje boki ze sklejki. Nie będe montował tego domku z laminatu, obawiam się że po przyklejeniu odpadnie. 3. Czym laminujesz tkanine ? 4. Wyczytałem na forum że wręga do której przykręcony jest sinik ma być po kątem prostym do dolnej powierzchni płata.
Irek M Opublikowano 13 Lutego 2013 Opublikowano 13 Lutego 2013 Tak, wręga silnikowa u mnie jest zawsze pod kątem prostym - tak wizualnie. Jeśli sprawdzone SC przed wycięciem to OK, część osób zapomina o tym potem płacze co zrobić z tym faktem. Sklejkę, listewkę czy cokolwiek twardego na spływ wycięcia nie kleiłbym polimerem tylko żywicą lub Soudal 66a - to taki idealny do styropianu + drewno pieniący pod wpływem wilgoci. Laminuje cwykle tym co posiadam - epidian 53, tkanina też taką jaką akurat posiadam. Jesli jest zbyt cienka do daję dwie warstwy - ale to na łączenie obu połówek skrzydła. Szerokośc w zależności od rozpiętości modelu - parenascie cm w górę. W innych skrzydłach obudowywuję ten domek tworząc jeden kadłub, w którym można schować całe wyposażenie: Tu widać szerokość laminowania - 15cm w skrzydle o rozp. 185cm:
marcin314 Opublikowano 26 Lutego 2013 Autor Opublikowano 26 Lutego 2013 Witam po dłuższej przerwie udało mi się troche popchnąć robote do przodu. Wybrałem laminowanie skrzydła na żywicę i tkaninne na podszewki mocna i lekka. Skrzydło ma rozpietość 120cm i zalaminowane waży około 566 gramów bez wyposażenia. Moje obawy dotyczą jego wagi czy to nie zawiele????? http://zapodaj.net/4...a514c3.jpg.html http://zapodaj.net/e...e6b14d.jpg.html http://zapodaj.net/f...7c712c.jpg.html http://zapodaj.net/2...55b5ae.jpg.html
Rekomendowane odpowiedzi