Skocz do zawartości

Shark 10 v.2.0 - problem


Tomisław Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ładowałem akusy do nadajnika to są Energizer 2500. Ustawiłem prąd ładowania na 2,2A i po naładowaniu 450mA napięcie osiągnęło 14,98V i usłyszałem sygnał naładowania. W menu nie widzę ustawienia ilości cel, ani napięcia, tylko prąd. Czy ładowarka w tej wersji rozpoznaje ilość cel? Dlaczego podaje tak duże napięcie i dlaczego tak mało ładuje?

Czy coś jest nie tak? Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shark faktycznie sam wybiera ilość cell, aczkolwiek nie zawsze trafnie. Nie bardzo wiem dlaczego nabijał aż do 15V, skoro napięcie nie powinno przekroczyć zbytnio 12V. Mam kilka typów typów:

- ustawiłeś zły program ładowania

- masz ustawione ograniczenie pojemności

- Akusy nie nadają się do szybkiego ładowania (całkiem mozliwe w przypadku normalnych AA)

- Ładowałeś naładowany pakiet(zakładam 8celi) i dlatego ładowarka wykryła więcej celi niż w rzeczywistości.

 

Ewentualnie kombinacja powyższych

W moich doświadczeniach z Sharkiem10 zaobserwowałem, że ładowarka potrafi nie przerywać ładowania aku NiCd wbijając nawet 3000 do pakietu 1100 (pakiet zajechany) zamieniając pakiet w niezły grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z Sharkiem 20. U mnie się tak dzieje przy normalnym ładowaniu. Ładując pakiet nadajnika podobnie jak u Ciebie nastepuje przdwczesne zakończenie procesu i napięcie osiąga 13,5-14,2 V. Nie wiem co jest grane, ale jak ładuję ten pakiet wymontowany z nadajnika to wszystko jest ok'?! Zeby było zabawniej to też są Energizery 2500!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane, ale jak ładuję ten pakiet wymontowany z nadajnika to wszystko jest ok'?! Zeby było zabawniej to też są Energizery 2500

 

Chyba zapomnieliście że w nadajniku na wejściu ładowania jest dioda na której to pojawi się spadek napięcia przez co odczyt napięcia przez ładowarkę jest mocno przekłamany.

 

w przypadku ładowania ogniw NI ładowarce na dobrą sprawę nie potrzeba wiedzieć ile ma cel. liczy się -dU które to ona ma wykryć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za posty, na pewno popełniłem kilka błędów, które wymieniliście, a podstawowy to ładowanie w aparaturze (nic nie wiedziałem o tej diodzie na wejściu oraz o ograniczeniu prądu ładowania). Oczywiście winę ponosi sam autor tematu, który w pośpiechu nie doczytał instrukcji. Za co należała mu się (autorowi tematu) słuszna kara w postaci zajechania pakietu, ale tym razem jeszcze mu się upiekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam efekt (pomijając nie znany mi przypadek ładowania przez gniazdo aparatury) uzyska się ładując pakiet zbyt dużym prądem nie przewidzianym przez producenta. Rzadko które powszechne konsumenckie ogniwa przyjmują tak duży prąd ładowania (bliski 1C). Także większość oryginalnych pakietów (między innymi pakiety 1300mAh Hiteca) nie lądują się wysokim prądem prawidłowo.

 

Jeżeli ten objaw się powtarza (zbyt szybko następuje odcięcie ładowania) należy obniżyć prąd ładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.