Skocz do zawartości

Zestaw FPV


tomekk167
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kazikfer ale weź pod uwagę że w małej odległości sygnał jaki dociera z nadajnika rc do odbiornika rc jest silny. Gdy latasz modelem już niekoniecznie i wtedy może okazać się że zostanie 'zagłuszony' przez nadajnik FPV który znajduje się przecież blisko odbiornika RC. I co wtedy?

To tak w skrócie i bardzo uproszczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postów innych użytkowników wynika, że w przypadku latania na 2,4 FrSky i mając w wyposażeniu 1,2 GHz nadajnik i odbiornik wideo mocy wyższej niż 700mW i co najistotniejsze lotach >1,5km to sygnał na tyle jest zniekształcony zarówno w apce jak i wideo, że można stracić kontrole / wideo.

Takie jest ogólne założenie. Problem jest jeden... jak co po niektórzy zrobili (z filmów na youtube), że przy komunikacji FrSky i wideo 1,2 GHz potrafią wyciskać po 10km...

Domyślam się, że zasilacz 1W do FrSky by sprawę załatwił, oraz kierunkowa antena typu Yagi na wideo, ale patrząc się na co po niektóre filmy z małą kierunkową anteną na FrSky (a 50zł na allegro) i koniczynce na nadajniku 1,2 GHz wideo potrafią niejednokrotnie z fajnym obrazem przelecieć te 5km.

 

Problem polega na tym, że patrząc się na posty na forum przy podobnych urządzeniach "nasi" nie latają takich rekordów. Ja tam nie myślę od razu o 10km, ale na początek do 3km fajnie by było polatać. Tylko pytanie czym?

 

Mało jest postów odnośnie nadajników wideo pracujących na 0,9 GHZ i 5,8 GHz.

Pisze się, że 0,9 ma najbrzydszy obraz ale najstabilniejsze połączenie,

5,8 ma najlepszy obraz, ale podobno najbardziej lichy zasięg.

Czy 1,2 GHz jest alternatywą?

Jeszcze zostaje pasmo 1,3 GHz tylko o nim w konfiguracji z FrSky nikt nie pisze.

 

A na allegro ten zestaw co w pierwszym poście powoli zbliża się do końca aukcji.

Co o nim myślicie wszyscy zbijając do kupy powyższe opinie z tego tematu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde! już powiedzieli co mieli do powiedzenia ci, którzy mają i latają na takim sprzęcie. wypowiedzieli się też ci, którzy bawią sie nim tylko w pokoju mieszkalnym... Reszta należy do ciebie. Mam rc 35 MHz i nie zamierzam zmieniać na 2,4GHz.

Żle kombinujesz - chcesz kupic sprzet po to by latać na kilka kilometrów ? Wielu z forum rc-fpv nie robi tego choć są specami, a Ty nowicjusz prosisz się o kłopoty. Ja zaliczam sie do amatorów w tej kwestii i po mimo, iż sprzet mam od ponad 2 lat to latałem tylko w towarzystwie i głównie to owo towarzystwo podziwiało widoki na monitorze bądź w goglach.

Jak w każdej nowej dziedzinie powinieneś zaczynac od małych kroków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje...

Lecz chciałbym zrobić pierwszy krok w stronę fpv, a nie chcę zablokować się kupnem czegoś co w przyszłości będzie mało rozwojowe.

Wiadomą sprawą jest to, że najbliższe miesiące spędzę na lataniu koło głowy i wychwytywaniu artefaktów na monitorze oraz dostrajanie sprzętu.

Domyślam się również, że ilość godzin na czytaniu i tworzeniu postów tu na forum będzie proporcjonalna do ilości niepowodzeń i braku wiedzy.

Jak dotąd zrobiłem duży postęp z kompletnego laika w lataniu RC do w miarę "latającego" bezkretowca:) no chyba, że o kreta się poproszę, to mam.

Nawet elektroniką się pobawiłem i z standardowej apki która na 400m miała problem z komunikacją dodając FrSky tylko na ziemi mam 1,6km.

 

A wszystko zaczęło się od przypadkowo znalezionego filmiku na youtube jak gość modelem rekordy był fpv na 45km...

 

Decyzja chyba zapadła: na razie odpuszczam z kupnem, zagłębie się bardziej w temat 0,9, 1,3 i 5,8GHz zestawów które można ewoluować i jak już decyzja zapadnie to się podziele spostrzeżeniami.

 

Dzięki za rzeczową krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.