Skocz do zawartości

Jeti DC-16


Pułkownik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na wielu forach można poczytać wiele pozytywnych opinii na temat nadajnika Jeti dc-16. Nowi właścicieie zachwycają się głównie wyglądem, możliwością programowania modeli etc. Mało jest natomiast informacji na temat sprawowania się nadajnika podczas latania. Chodzi o wpływ zakłóceń, zasięg i inne zachowania pozwalające na potwierdzenie ,że nadajnik jest w 100% pewny i nie dzieje się nic złego podczas latania w dużej grupie modelarzy używających także sprzętu pracującego w paśmie 2,4 GHz. Piszę to jako użytkownik Futaby 18MZ, która ni gdy mnie nie zawiodła i sprawdziła się po kilkunastomiesięcznej eksploatacji na róznych lotniskach modelarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam tej aparatury, ale używa jej sam mistrz Gernot Bruckmann na zawodach, itd., gdzie liczy się niezawodność, więc nie sądzę, żeby były z nią jakieś problemy. Nie chcę też źle doradzić. Tu jest też temat o niej: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/29211-aparatura-jeti/ . Osobiście, gdybym miał wybrać jakąkolwiek aparaturę (i mówię to szczerze), na pewno wziąłby DC-16 albo DS-16, chociażby ze względu na polski język i bardzo ciekawe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam tej aparatury, ale używa jej sam mistrz Gernot Bruckmann na zawodach, itd., gdzie liczy się niezawodność, więc nie sądzę, żeby były z nią jakieś problemy. Nie chcę też źle doradzić. Tu jest też temat o niej: http://pfmrc.eu/inde...aparatura-jeti/ . Osobiście, gdybym miał wybrać jakąkolwiek aparaturę (i mówię to szczerze), na pewno wziąłby DC-16 albo DS-16, chociażby ze względu na polski język i bardzo ciekawe rozwiązania.

 

Ja nie potrzebuję porady.Źle zostałem zrozumiany. Posiadam 18MZ Futaby i uważam ją za idealną do moich potrzeb. System FAAST jest niezawodny. Z ciekawości zapytałem użytkowników tego sprzętu o niezawodność. Jednak chyba trzeba zaczekać na rozpoczęcie sezonu. Może wtedy pojawią się jakieś znaczące opinie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DC16 ma tego samego typu moduł nadawczy ,który proponuje do przeróbek innych nadajników ,to z czystym sumieniem mogę potwierdzić niezawodnośc tego systemu.

Używam Multiplexa Re 9 z modułem Jeti i zapomniałem juz co to jakiekolwiek zakłócenie .Na 35 MHz niejednokrotnie scaner zamontowany w nadajniku (fabryczny) nie pozwalał na uruchomienie nadajnika, "siało " po wszystkich kanałach

Na 2.4 G przestawiłem się dwa lata temu jak model na "35" latał tak jak jemu się chciało ,a nie jak ja sterowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...., ale używa jej sam mistrz Gernot Bruckmann na zawodach, itd., gdzie liczy się niezawodność, .....

 

Tu chodzi bardziej o reklame a nie niezawodnosc .... moim zdaniem

 

Wracajac do tematu

Szukajac przeroznych informacji na temat tego radia natknalem sie na ten artykul, z ktorego wynika ze w srodku jest zamontowany juz sprawdzony system nadawczy z zestawow do przerobki. Wiec opinnie takich uzytkownikow jak Szczepan powinny miec taka sama wage jak i uzytkownikow tego radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim aparatura stała się ogólnodostępna w sieci handlowej, na forach pojawiały się informacje o problemach z zasięgiem. Aparatury były odsyłane do producenta i naprawiane. Teraz już nie widać takich głosów, a pulpity są bardzo chwalone. Więc jeśli się ktoś decyduje to chyba może brać w ciemno i się nie martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadajnik ma standardowo 100 mW output. Przy dobrze dopasowanej antenie nadajnika i czułym odbiorniku zasięg powinien wynosić powyżej 1 km. Niebawem rozpoczęcie sezonu modelarskiego. Zobaczymy działanie radia w praktyce. Co by nie pisać jest to pewien przełom. Telemetria w zestawieniu z dobrym wykonaniem czyni z tego radia ciekawą alternatywę dla Futaby i podobnych . Wszystko się okaże w tym sezonie. Posiadaczom DC-16 gratuluję wyboru i życzę wiele ciekawych wrażeń z udanych lotów.

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Jeśli miało by to być pow. 1 km, ale tylko trochę, to nie jest zbyt dobrze jak na tak profesjonalną aparaturę.

 

W sumie masz rację, bo większość lata modelami o rozpiętości 6m i więcej, wiec dosyć dobrze widoczne z kilometra.

 

Ja niestety mam największy model rozpiętości nie przekraczającej 3m i z trudem jestem w stanie zobaczyć prawidłowe położenie modelu z odległości ok 700m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o porównanie z innymi sprzętami. Dając 4200 zł za aparaturę, oczekiwałbym zasięgu większego niż w przeciętnej aparaturze, albo co najmniej takiego samego. Jeśli byłby to 1 km, to niewiele, ale z pewnością jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ze zasięg zależy od kilku czynników, np od odbiornika? Dla odbiornika diversity zasięg będzie spokojnie wynosił 3km w idealnych warunkach. I taki zasięg maja normalne zestawy nadajnik+odbiornik. Nawet tańsze i droższe. Dla miniaturowego odbiornika czterokanałowego będziesz miał zasięg 500m. I zapewne powiesz ze taka aparatura jest kiepska bo ma mały zasięg? Dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam jej za kiepską, ale gdybym wiedział, że np. zasięg dla każdego odbiornika wynosi 1 km, trochę bym się zniechęcił przy zakupie. Wiem, że jest więcej, ale np. Hitec ma zasięg ok. 5km, nawet w odbiorniku Minima 6 (sprawdzone przez zwykłego użytkownika, a nie przez firmę),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało danych. Nigdzie nie jest napisane że testy były na sklepowym wyposażeniu. Do tego w US dopuszczalne są większe moce nadajników niż w Europie. Więc może się to wydarzyło, a może nie. A dane podawane oficjalnie przez Hitec pokrywają się z danymi podawanymi przez innych producentów aparatur - zasięg 1,5-3km+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o porównanie z innymi sprzętami. Dając 4200 zł za aparaturę, oczekiwałbym zasięgu większego niż w przeciętnej aparaturze, albo co najmniej takiego samego. Jeśli byłby to 1 km, to niewiele, ale z pewnością jest więcej.

Ja kupiłem duzo taniej, a Twoj podpis w stopce wiele tłumaczy :P

 

Jak ktoś chętny do testów zasięgu zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.