Skocz do zawartości

Skrzynka transportowa do heli


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W najbliższym czasie czeka mnie karkołomne zadanie - muszę przewieźć pociągiem (500km) helika spalinowego Ergo 30. Chcę zrobić lekką, skrzynkę tak aby mógł bez problemu ją nieść. Plan mam taki: Kupić listwy o przekroju 50x10mm zrobić z nich graniastosłup (poskręcać wkrętami) i okleić konstrukcję grubym kartonem (potem ew. okleić szarą taśmą pakową. W środku, na środku zrobić mocowanie na płozy (model). Jak widzicie takie rozwiązanie? A może macie inną propozycję :?:

 

Jestem otwarty na sugestie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkielet z poskręcanych listew to fajny pomysł. Gruby karton może być ciut za slaby. Proponowałbym tekturę - taką w jaką pakuje się np telewizory, pralki, meble do samodzielnego montażu. Zawadzisz gdzieś kartonem i już masz dziurę na wylot...

Jeżeli dorwiesz wystarczająco gruby arkusz (nawet do 5-7mm) to szkielet będzie niepotrzebny. Kiedyś wysyłałem pocztą balsowego kombata w pudełku zrobionym z takiej tektury. Doszedł w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu łopat,ogona proponowałbym jeszcze odkręcić podwozie i wał główny (z tarczą,głowicą i flybarem).Wystarczy odpiąć cztery snapy od tarczy i jedną śrubę od zębatki głównej-wolnego koła,a cały wał gładziutko wyjdzie do góry.Po takim demontażu spokojnie spakujesz helika do sztywnego,przerobionego pudła np.po tv o wymiarach 30#30#70,uprzednio owijając elementy bąbelfolią.Calość

objechać jeszcze taśmą pakową(dół,winkle i łączenia) i nawet Poczta Polska dowiezie w całości.Wymiar pudła wzięty z Shuttla,z lekkim nadmiarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.