Skocz do zawartości

tani-prosty-niezniszczalny?


adi-000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

dzisiaj oblatałem delte w zimnie i błocie po kostki.

straty to połamane śmigło które też parę razy sie urwało, urwane stateczniki i ucięty kabelek od odbiornika. model ubabrany w błocie.

mój rekord to 3 sek. lotu.

po 20 minutach prób stwierdziłem że chyba mam źle radio ustawione tz. jak biorę drążek do siebie do lotki idą na dół. próbowałem latać sterując odwrotnie ale przyzwyczajenie bierze górę. na polu nie mogłem tego przestawić a w domu męczę sie z tym od godziny i dupa.

 

potwierdzam to co mówił marcin133 model jest praktycznie niezniszczalny :rotfl: :rotfl: :rotfl: dziś waliłem nim w ziemie co 30 sekund przez 20-30 minut i nic się wielkiego nie stało - jeżeli ktoś to obserwował z okna miał niezły ubaw (jeden sterował , drugi rzucał delte)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 20 minutach prób stwierdziłem że chyba mam źle radio ustawione tz. jak biorę drążek do siebie do lotki idą na dół. próbowałem latać sterując odwrotnie ale przyzwyczajenie bierze górę. na polu nie mogłem tego przestawić a w domu męczę sie z tym od godziny i dupa.

 

To przechodzi każdy. Poprawne wychylenia sterów ZAWSZE trzeba sprawdzać przed lotem!! Obojętnie jak długo się już lata. Jednak 20min to zdecydowanie sporo Ci czasu zajęło zanim się pokapowałeś :) Latać inaczej niż jesteś przyzwyczajony nie próbuj nigdy bo to i tak nic nie da. A Twój problem tkwi .. REVERS!! dla wysokości! sprawdź jeszcze czy prawidłowo wychylają się lotki (revers dla kanału lotek i klap) Po zmianie reversu musisz raz jeszcze sprawdzić ewentualnie zmienić center dla wszystkich tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj ok godziny 21.35 udałem sie na pobliskie biosko aby oblatać delte.

jak na złość wyłączyli lampy, a mgła gęsta że prawie nic nie widać.

po sprawdzeniu poprawności ustawień gaz do oporu i poszła w górę.

udało mi się kilka lotów po 10 - 15 sekund (brak umiejętności no i te ciemności).

moje wrażenia- ale to szybko lata, no i fajnie pionowo idzie do góry.

raz zaliczyłem pionowego kreta aż mi lipol wypadł i kable łączące silnik z regulatorem wypięły się.

aha listewka się złamała, ale już się biorę za wymianę no i jutro z rana na boisko.

 

link do filmu z drugiego w moim życiu lotu

 

i parę fotek latadełka.

 

09c3ea5e39d440e4med.jpg

 

0f8f9590a49f3466med.jpg

 

047c679bc2ce0d77med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach tego nie widać ale na filmie. Krawędź którą miąłeś zagiąć (skrzydło) nie zagiąłeś a przeciąłeś i skleiłeś? Takie rozwiązanie pomijając że profilu to już nie ma żadnego ale i znacznie osłabiło sztywność konstrukcji. Nie wiem czy niekorzystnie może to wpłynąć na właściwości lotne. Dlaczego śmigło montujesz na tak długiej ośce silnika? Zrób coś z tym.

Jeśli na symulatorze umiesz startować, latać, lądować itp nie powinieneś mieć problemów z utrzymaniem tego ustrojstwa w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ośkę skrócę.

co do zagięcia to ty robiłeś z depronu rowkowanego a ja miałem gładki, który nawet po oklejeniu taśmą podczas takiego zagniatania pękał.

lata to strasznie szybko( za szybko jak dla mnie) .

i przy okazji kupiłem taką tulejkę do której ma się przypinać na oringi śmigło(żeby przy kontakcie z ziemią spadało a nie pękało).

i tu moje pytanie - zdaje to egzamin bo śmigło jest przyczepione za pomocą gumki którą ledwo co mogę założyć i jakoś nie widzę żeby sobie to śmigło mogło odpaść (może mam za silny oring?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To śmigło nie odpada tylko ma sie przechylać. Tylko śmigła wolne GWS są zbyt cienkie u nasady i czesto się łamią. Wtedy zastosuj gumke recepturke kilka razy przewinietą.

Co ważne oska ma nie wystawać przed pistę śmigła i nalezy dobrać średnicę podtoczenia piasty do średnicy śmigła lub rozwiercić trochę śmigło.

 

Jak na pierwsze loty to i tak dobrze ci szło, zmniejsz śmigło to model bedzie wolniej latał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta część o której dyskutujemy nazywa się "Prop-saver"

co do zmiany śmigła to sobie zmniejszę "gaz" w aparaturze i myślę że będzie ok.

na tych oringach co dostałem w sklepie to śmigło nawet nie drgnie. chyba się przejdę do apteki i poproszę o parę gumek recepturek.

a powiedzcie czy te gumki muszą być ciasne czy tylko tak założone żeby lekko trzymały śmigło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi-000, nie odkrywaj Ameryki, ktoś już to zrobił przed tobą! Z Ursynowa masz dwa rzuty beretem na Pałacową. Przejedź się tam, najlepiej z całym latającym ekwipunkiem, popatrz, pogadaj, popytaj. Jedno takie spotkanie da więcej niż kilkadziesiąt postów tu.

 

"Gazu" raczej sobie nie zmniejszysz. Śmigło powinno pewnie przylegać do prop-savera, ale dać się w miarę lekko odginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Czy te skrzydło nadawało by się pod silnik speed 400? Proszę nie przyciskać mnie

kup sobie bezszczote" Po prostu na razie mam co ma i nie chcę inwestować w samoloty.

Czy można coś zrobić by latało wolniej :) jestem początkujący w samolotach, do tych czas latałem tylko heli.

Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy te skrzydło nadawało by się pod silnik speed 400? Proszę nie przyciskać mnie

kup sobie bezszczote" Po prostu na razie mam co ma i nie chcę inwestować w samoloty.

Czy można coś zrobić by latało wolniej :) jestem początkujący w samolotach, do tych czas latałem tylko heli.

Pozdrawiam Arek

 

Silnik 400 moze być, ale wolne to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.