Skocz do zawartości

Spokojna wies .


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis bedzie nietypowo.Zamiast filmu zdjecia :shock:

Dla wprawy (przed konkusrem 8) )

Wbrew pozorom,nie jest to takie trywialne,a automat w idiot - camera nie do konca rozumie moje intencje.No i jest okazja do latania....(padalo rowno 10 dni-tutaj to norma)

74939f6c7c98a675.jpg

1a9a2229ba630eff.jpg

140a5f1e6ea38461.jpg

38781234ba88559b.jpg

 

Zdjecie- w moim pojeciu ,,dobre'' nie jest latwo zrobic.Juz nawet nie chodzi o jakosc samej

matrycy w aparacie (i tak jest wszystko w rozdzielczosci 800x600).

Bo to nie aparat robi zdjecia ale czlowiek-w tym wypadku to szczera prawda..

Uchwycenie wszystkich elementow w jednej chwili,tj. skadrowanie,parametry swiatla i samego obiektu wymaga dosc dlugiego treningu.Trzeba wziac pod uwage ze obiekt nam wciaz ucieka z kadru a i swiatelko tez nie jest stale.W gorze tez nie mamy mozliwosci poprawki,czyli tzw.podglad zaraz po zrobieniu fotki,by poprawic ujecie.

Teoretycznie latwiej maja ci co nie maja podgladu (co widzi aparat)

W tym wypadku,fotka raczej bedzie losowa,ot, lut szczescia,jak wyszlo tak jest.

A moze o to wlasnie chodzi

:lol2:

 

 

Ciekawe , jakiez to fotki beda prezentowane w konkursie.....

 

 

PS

Zdjecia nie byly poddane edycji,retuszowi czy innym zabiegom.Z 7 mln pikseli zmienione na rozd. 800x600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 miesiące temu...

Nie wszystkie,ale wiekszosc ma tryb robienia fotek z mozliwoscia podgladu AV.

Aparat ustawiony w Automat.To co widze w goglach jest oczywiscie pomniejszone,no i w czasie lotu raczej nie ,,poceluje'' sie dobrze.Ale generalnie idzie trafic,Przelacznik na radiu wyzwala serwo (Towerpro 9gram )-mozna z przytrzymaniem-3 stany pracy serwa (aparat sobie mysli jak tu dobrac/dostroic sie do swiatla, odleglosci), a mozna na raz, jesli aparat pozwala,O nastawianiu ostrosci raczej nie ma mowy,automat w wiekszosci aparatow robi to za nas.No i trzeba wiedziec chociaz tyle , co to przeslona,bo wyjda fotki zbyt jasne , czyli tak jak moje :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że znalazłeś sposób na elektryczne wyzwalanie tych funkcji.

Kiedyś to każdy aparat miał gwint na wężyk, było by to idealne rozwiązanie, ale żaden z małych aparatów chyba tego nie ma teraz. W mojej już wysłużonej cyfrówce, Fuji S7000 też mam taki gwincik, ale aparat za ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robia takie elektroniczne spusty, na podczerwien lub na transoptorze.Ale proste rzeczy dzialaja najlepiej.Efekt ten sam,kosztem jednego serwa.Sa takie modele gdzie waga aparatu nie odgrywa wiekszej roli.Np. Easy Star.Nawet 0,5 kg nie powoduje problemow.Tyle ze bez akrobacji i leci szybciej.Tasme kup w kiosku ,przyklej aparat i zapodaj fajne fotki, reszta przyjdzie sama (choroba)

Ale cos mi sie zdaje,ze moze uda mi sie Ciebie zarazic.Dobrze trafiles,to wlasciwa klinika :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Wilgą taki manewr może wyjdzie, tam to nawet w środku powinien się taki aparacik zmieścić. Za oknami mam zamek, to cały czas kombinuję jak tu z góry go sfotografować. Ale to bym chyba nawet policji się naraził jak bym nad zamkiem zaczął latać, bo oni tam mają swoje radio na cały powiat. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknami mam zamek

Nawet sie przyznawaj ze masz zamek w odleglosci lotu RC.

A komu to przeszkadza,ze na malych obrotach przelecisz nad antena.Zaklocen wprowadzisz tyle co wrona,nawet tego nikt nie zauwazy.

Fotki zamku...i Ty tak spokojnie to mowisz :shock:

 

Jak na wysokość 100m to bardzo dobrej jakości zdjęcia. Będziesz robił próby z większej wysokości?

 

No jakies tam nieudolne proby mam za soba :lol:

 

4b1bd409154b2af5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter nie dobijaj, po tym twoim locie ponad chmurami to długo nikt nie podskoczy. :rotfl:

 

Zamek to jak pisałem mam za oknem, nawet od biedy było by gdzie wystartować i lądować jakimś małym szybowcem, ale taki lot wiąże się z lataniem ludziom, psom i kotom nad głowami, a to już problem. Jedyne bezpieczne rozwiązanie to start z wody i latanie właśnie nad Nogatem, w razie czego to zawsze można by o wodę się rozbić a nie o czyjąś głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fotomontaz pewnie :devil:

A co do modelu-jak najlzejszy,jak najmniejszy.Najlepiej wczesnym rankiem,ludki jeszcze spia.Ale najpierw to moze polataj nie nad Nogatem,ale gdzies nad polami.Wyczisz jak razem to lata,a pozniej nad zamek.Koleknosc chyba prawidlowa.

Jak zrobisz pierwsze foty,gwarantuje-zachorujesz :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.