Skocz do zawartości

Alternatywa do pakietów


eiliat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedługo chcę zacząć testować robota, którego tworzę już jakiś czas. Ze względu, że dostosowanie kodu może być bardzo pracochłonne nie chcę męczyć pakietu tylko chciałbym zrobić zasilanie stałe. Czy takie coś jest możliwe?

 

Testowane będzie zestaw:

4 x Silnik Sunnysky V2216-11 800KV - 155W

4 x regulatory

1 x PCB z wewnętrzynym stabilizatorem na 5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na myśli miałem stabilizator 15V dla regulatorów i silników :-)

 

A po co chcesz to stabilizować? Zasilaj z czegokolwiek DC o odpowiedniej wydajności i w takim napięciu które mieści się w zakresie napięć jakie obsługuje regulator i silnik.

 

Stabilizacji wymaga tylko 5V. To co podajesz na odbiornik czy inne źródło sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykorzystał solidny transformator o odpowiednim napięciu, do tego mostek prostowniczy na duży prąd i jeb...tne kondensatory, przynajmniej dwa po 4700 uF, nie wiem tylko jak będzie pracował regulator bo to nie jest na tyle stabilne jak z baterii. Jakiego rzędu prąd rozpatrujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co wy Panowie!! Trafo na 40A 15v? Trzeba by spawarkę jakąś do tego.

 

Z tego co wiem testów nie robi się na pełnej mocy (z pełnym obciążeniem).

Wystarczy jak go zasilisz zwykłym zasilaczem 2-3A podłubiesz dzień dwa, dojdziesz ze wszystkim do ładu. To spokojnie wystarczy na żwawe kręcenie silnikami bez śmigieł.

Później gdy wszystko gra na sucho podpinasz pakiet i kręcisz już w takich warunkach jak to to ma pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś odkrycia ?? nic poza tym, do transceivera na fale krótkie (moc nadawcza 100W) używam właśnie takiego układu, tyle że stosuję mostek na 30 A więc nie wiem skąd takie zdziwienie :) Przy 2ch amperach to nawet nie pierdnie... potrzeba sporo prądu, te 40 zawyżyłem bo wiadomo, że wszystko w tym samym czasie nie będzie ciągnąć, ale dałem bezpieczną granicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... więc nie wiem skąd takie zdziwienie :) Przy 2ch amperach to nawet nie pierdnie...

Mój elektryczny grzejnik też nie grzeje 1kW jeśli podaje mu 20W.

 

Co innego nadajnik dużej mocy a co innego małe silniczki które bez śmigieł chcą może 1A na sztukę.

Nie sądzę żeby kolega chciał latać uwieszony na kablu jeśli już nawet zrobi to źródło zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko o poborze prądu układu i można stosować stabilizator z każdym zasilaczem dc.

Byleby tylko nie rozpraszać na układzie zbyt dużej mocy jeśli to stabilizator liniowy.

 

No do cholery to nie ja napisałem tylko Ty, a teraz piszesz takie bzdury ... Za chwilę piszesz "po co stabilizator ? wystarczy napięcie DC" a za chwilę, okazuje się że w ogóle prądu nie potrzeba tylko napięcia ... Kilkanaście lat temu (kiedy zacząłem się interesować krótkofalarstwem) nie było w użyciu wszędzie zakłócających, ale miniaturowych zasilaczy impulswych... Każdy miał pod ręką solidny transformator i nikt nie nazywał tego spawarką, a jedynie wydajnym źródłem prądu. Dziś impuylsowe są na codzień używane, same z siebie nie wpływają na transceiver, ale za to impulsówki sąsiadów skuteczne uniemożliwiają kontynuajcę krótkofalarstwa w miastach bo szumy są nie do zniesienia, dlatego jestem daleki od propagowania takiej łatwizny i podpowiadam najprostrze i najmniej "kolidujące" rozwiązania.

 

Druga rzecz, jak pojmujesz testowanie ? podłącznie i zobaczenie czy załapie ? (bo na tyle prądu by wystarczyło) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper może spokojnie i kulturalnie to byśmy pogadali a tak to...

 

Na początku tematu byłem przekonany, że chodzi o zasilanie 5V. Czytaj dokładnie. Dopiero później okazało się, że chodzi o to aby zasilać wszystko.

Nie uważam abym pisał bzdury więc nie wytykaj mi tego jeśli nie mówisz dokładnie w którym miejscu się mylę.

Porównywanie Twoich urządzeń do tematu chyba jednak nie ma sensu.

 

Reasumując, autor ma do wyboru: kupno 7kg trafa, zdobycie zasilacza z komputera albo ładowanie pakietów.

 

Widzę, że lepiej już nic więcej w temacie nie mówić. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że interesujesz się elektroniką i chwała Ci za to, ale nie wprowadzaj innych w błąd. Fajnie jakbyś też opierał Swoje odpowiedzi na doświadczeniu a nie na tym co gdzieś napisano, albo sam się domyśliłeś ... Obaj staramy się pomóc koledze i róbmy to tak by nie skopcił Sobie warsztatu albo nie budował czwartego zasilacza .. Również życzę Ci dobrej nocy i serdecznie pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.