Skocz do zawartości

Aparatura w okolicy 2000 zł


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przejrzałem trochę forum i sklepy ale nie wiem co wybrać.

Latam na razie na MX-12 35 MHz i moja wiedza na temat aparatur jest na tym poziomie.

Szukam czegoś z większą ilością kanałów i niezawodnego (zasięg i użytkowanie).

Może być z telemetrią (chociaż pewnie czujniki trzeba dokupić).

Wiem, że takich tematów jest wiele ale nie siedzę w tym i nie wiem czy np. nie wstrzymać się na razie bo jakieś nowości mają wyjść, czy coś w tym stylu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tyś masz Aurorę z niemal pełnym zestawem do telemetrii i 9 kanałowym odbiornikiem. Właściwości użytkowe takie same jak u dużo droższych konkurentów a cena dużo niższa. Aktualizacja softu bez problemowa, bardzo fajny system powiadomień głosowych, fajny bajer w postaci bezprzewodowej łączności z kompem i monitoringu parametrów lotu i sprzętu na żywo z obrazowaniem trasy lotu - przydaje się do np. analizy poprawności wykonania figur akro ( paliwo, gps, temperatury, obroty silników, pojemności aku itp) lub w przypadku zagubienia modelu. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Patryk Kukliński

Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał kupił bym Aurorę bo jest naprawdę rewelacyjna ! . Gorąco polecam. Na pewno będziesz zadowolony .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX20 :)

Ma te same "bajery" co aurora, chyba lepsza telemetrie. Może aurora ma te bajery co Graupner - chyba powinno sie napisać jesli chodzi o telemetrie. 12 kanalow z sekwencerem dla klap, podwozia itp. Minusem jest brak manetek na bokach, ale spokojnie mozna sobie bez tego radzić. I powtarzam - podobne menu do MX12. Aparatura spawdzona i całkowicie bezawaryjna. Latam na niej od roku i wylatane mam kilkaset godzin-no grubo ponad setkę-moge sprawdzić. Od -7 do +35 stopni. Zasięg...tyle ile oko pozwoli. Realne 1200m bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka mała dygresja. bo sprawdziłem ile mam plików z logami na MX20 - jest ich ponad 600. W zależności od modelu logi są 5cio-6cio minutowe do ponad dwugodzinnych. I obejmują od jednego do kilku starów i lądowań. W czasie tych lotów nie zanotowałem żadnych problemów z aparaturą.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja także mam dylemat co do kupna nowej aparatury, fora czytam i czytam i zdecydować się nie mogę...

MX20 :)

Ma te same "bajery" co aurora, chyba lepsza telemetrie. Może aurora ma te bajery co Graupner - chyba powinno sie napisać jesli chodzi o telemetrie. 12 kanalow z sekwencerem dla klap, podwozia itp. Minusem jest brak manetek na bokach, ale spokojnie mozna sobie bez tego radzić. I powtarzam - podobne menu do MX12. Aparatura spawdzona i całkowicie bezawaryjna. Latam na niej od roku i wylatane mam kilkaset godzin-no grubo ponad setkę-moge sprawdzić. Od -7 do +35 stopni. Zasięg...tyle ile oko pozwoli. Realne 1200m bez problemu.

skoro mają te same bajery to po co przepłacać?? Jurku masz dużo większe doświadczenia może byś mi porównał mx20 do aurory? w czym mx20 jest lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja napisałem że jest lepsza ? Tylko napisałem że polecam bo latam i nie mam z nią żadnych problemów

porównując, to MX20 ma:

ma więcej kanałów - to spora zaleta

ma więcej mikserów plus 5 dodatkowych w odbiorniku

dla kazdej fazy lotu wszystkie parametry i miksery są dowolnie ustawiane

trzykanałowy sekwencer (podwozie, klapy, drzwi podwozia)

bezprzewodowy trener

jedna z lepszych i bardziej dopracowanych telemetrii (również głosowa)

bezawaryjność

błyskawiczne bindowanie odbiornika do nadajnika - ułamki sekund

 

a..i nie ma dotykowego ekranu ;)

 

to tak z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka mała dygresja. bo sprawdziłem ile mam plików z logami na MX20 - jest ich ponad 600. W zależności od modelu logi są 5cio-6cio minutowe do ponad dwugodzinnych. I obejmują od jednego do kilku starów i lądowań. W czasie tych lotów nie zanotowałem żadnych problemów z aparaturą.

 

pozdrawiam

 

Ponad 600 lotow na Mx-20,no to niezly wynik,nadajnik jest na rynku od ponad 1,5 roku,niezla srednia wychodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie lata :) jak sie ma hopla ;) ja mam go od lutego ;) lotnicho mam niedaleko od domu i pracy.

Wcześniej jeszcze było ze 130 lotów na MX16. Potem młody ją używał. Więc Hotta przetestowalem trochę. Szybowcem, motoszybowcem, akrobatem, esiakiem i helikiem - do wyboru do koloru

Sam trochę nie wierzyłem w te ilosci, ale komputer nie kłamie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.