Skocz do zawartości

PHOENIX MODEL - TIGER MOTH 40 - Wasze opinie


kunba83

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam osobiscie ten model.

 

Silnik asp 4 suw 61.Mocy co niemiara jak na ten model.

Pakiet sanyo 2700.

serwa na lotki hs 81 na metalowych trybach.

hs 81 na gaz

2 standardy na ogon

Co do modelu.Bardzo dobrej jakosci folia.Dokladnie dociagnieta nic nie musialem poprawiac.Caly model z silnikiem oraz pakietem serwami i odbiornikiem wazy 2650.To bardzo malo jak na ten model zwlaszcza ze ma sporą pow nośną.Model lata mi na tym silniku na 25 % gazu.Takze silnik jak najbardziej pod akrobacje tym modelem.

Linki wzmacniajace lubia sie odkrecac nawet przy mocnym dokreceniu ,spore wibracje silnika.Trzeba uzywac locktite badz mala ilosc lakieru do paznokci i bedzie ok.Owiewka silnika jest z laminatu trzeba sie troche naskrobac zeby silnik mial chlodzenie .

Kolka w zestawie sa troche przymale na start z trawy ,sprawdzalem i przypadkiem skosilem sobie trawnik.Wlasnie czekam na wieksze 75 mm zamiast 60mm.

Podwiozie z grubego drutu jak narazie daje rade .Musialem je troche podgiac aby model stal wyzej ulatwia to start przy zastosowaniu duzego smigla w moim przypadku.

Minusem jest to ze widac druty bowdena ktory rusza sterem kierunku i wysokoscia sa one na wierzchu wystaja z czesci ogonowej mnie to troche deprymuje

 

Ja kupilem w nastiku za taka sama cene i powiem szczeze ze niezaluje to jest moj pierwszy model spalinowy jaki kupilem. :wink:

 

Aha co do lotu to moj nigdy nie byl w powietrzu.Czekam na jakiegos milego modelarza z warszawy ktory oblata mi model :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osobiscie ten model.....

 

Dzięki za odpowiedz. Bedzie to prawdopodobnie moj 2 spalak, chce tam umiescic os max 2t 46la, o wyczynowym lataniu raczej moge zapomniec ale do spokojnych oblotow powinien wystarczyc (tak mnie sie wydaje). Jak juz bedziez po pierwszych lotach prosze o relacje, najlepiej film. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gory Kalwari mam kawalek drogi .Do Wilanowa też blisko.

 

Co do filmu z modelem tiger motha to jest on na youtube wystarczy wpisac tiger moth 40 i bedą 2 filmy poslkiego modelarza wlasnie z tym modelem o ktorym mowa.

 

 

Jezeli chcesz zdjecia modelu zlozonego w calej okazalosci daj meila to wysle fotki .

Model mam caly czas w pokoju ,od czasu do czasu dlubie przy nim po pracy i udoskonalam go troche.

 

POZDRAWIAM 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model lata mi na tym silniku na 25 % gazu.Takze silnik jak najbardziej pod akrobacje tym modelem.....Aha co do lotu to moj nigdy nie byl w powietrzu.

 

Hehh... nie uważasz że trochę niefortunnie się wypowiedziałeś? :) Polecasz silnik jako sprawdzony w locie (notabene będzie na pewno dobry) ale w rzeczywistości nigdy pod tym względem sprawdzany nie był. Trochę trzeba uważać jak i co się poleca bo czasem można się zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn moze niefortunnie sie wypowiedzialem ale moim skromnym zdaniem ciag przy tym silniku i tym modelu jest bardzo zadowalający.Co prawda nielatalem jeszcze ale zdązylem zrobić kilka kołek i moge z czystym sumieniem powiedziec ze to dobry wybór.Model przy tym silniku sie bardzo dobrze wywaza i jak by byl od tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie serwa chcesz zastosowac jaki pakiet jaka pojemnosc zbiornika na paliwo.

Ale jezeli to silnik po pojemnosci ok 6,5 cm 3 to napewno bardzo ladnie go pociągnie.

Ja polecam 4 suw do takiego modelu.Montując w nim 2 suw to profanacja tego oldtimera :P

 

Co do modelu staraj sie zlozyc go tak aby wazyl jak najmniej,tzn zainwestuj w miare male mocne lekkie serwa .i dobry silnik najlepiej 4 suw ktorym pobawisz sie jeszcze w innym modelu,i daje pewną kulture pracy a nie pierdziawke.

 

aha czy fotki mojego modelu doszly???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do modelu dedykowany jest silnik 40 to twoja 46 spokojnie wystarczy jeśli posiadasz ten silnik to się nie zastanawiaj.

 

daje pewną kulture pracy a nie pierdziawke.

 

a co do tego stwierdzenia to bym polemizował - pierdziawka to może na wolnych obrotach :) ale wrażenia akustyczne to kwestia gustu

 

Ja polecam 4 suw do takiego modelu

wydaje mi się że wcześniej pisałeś że twój TM jeszcze nie latał, tak więc takie jednoznaczne stwierdzenia są chyba nie uzasadnione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niektórych zestawach należy brać drobną poprawkę na to - co proponuje producent jeżeli chodzi o dedykowany silnik. Chodź przy tym modelu 46 powinna wystarczyć (biorąc nawet pod uwagę fakt że OS LA jest zdecydowanie słabszy niż inne silniki tej pojemności). Do takiego modelu należałoby użyć śmigła o największej możliwej średnicy i małym skoku mieszczącym się w granicach dopuszczalnych dla silnika. (przykładowo dla OS 46LA - APC 12,25x3,75 Diablotin) Chodź ostatecznie które śmigło najlepsze - dopiero po próbach w locie. Charakterystyka lotu modelu zmienia się dość znacznie w zależności od użytego śmigła pozwala także w sposób optymalny wykorzystać moc silnika do naszych celów.

 

Kolega proponuje do tego modelu 4-suwa ze względu na dźwięk jak podejrzewam. I tu się zgodzę bo to akurat do takiego Oldtimera pasuje :) Chodź to kwestia gustu i portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz kiepskie warunki pogodowe i troche malo czasu ze wzgledu na zblizający się dyplom.Ale po dyplomie chętnie sie wybiore do GK żebyś mi oblatał model.

 

Narazie mam maly problem z wyważeniem modelu.Srodek ciezkosci powinien byc umieszczony ok 45 mm od krawedzi natarcia.Bede musial kombinowac z usytuowaniem pakietu odbiornika.

 

No i do tego jeszcze dochodzi dokladne wyregulowanie silnika,w czerwcu chodzil ladnie ale korcilo mnie pokombinowanie i teraz niewiadomo z jakich przyczyn po 5 minutach pracy potrafia mi sie zablokowac zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu chodzil ladnie ale korcilo mnie pokombinowanie

 

lepsze jest wrogiem dobrego :D

 

a tak swoją drogą to cierpliwy jesteś od czerwca do ....... ja bym tak długo nie wytrzymał :D

 

do oblotu cudzego modelu to ja jestem za cienki, no i ta odpowiedzialność :twisted: :shock: , ale znajdzie się ktoś sprytniejszy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....no właśnie - kwestia gustu i portwela. Z tym pierwszym problemu nie ma za to z tym drugim jest ;) Narazie chce zainstalowac to co mam czyli mojego OS Maxa. W przyszłym sezonie moze pomysle o jakims 4t. A zdjęć nie dostałem jeszcze. Mam nadzieje ze dostane je niebawem. Podaje jeszcze raz maila kunba83@wp.pl

 

Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.