Skocz do zawartości

mpx merlin - poszukiwany zamiennik silnika Himax


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc Kolegów doświadczonych w budowie Merlina.

Chcę zbudować "budżetową wersję" Merlina.

 

Z lektury innych forum dowiedziałem się, że trudno znaleźć udany zamiennik zalecanego silnika Himax C2212-1180. Jest nieiwiele silników dających się zmieścić "do nosa" tego modelu tzn za wręgą.

Wymiary silnika FOXY C1705/14 są ok ale nie wiem czy da się go zamontować za wręgą i czy jego parametry są akceptowalne. (Wyższe KV to jeszcze nie problem, ale pozostałe?)

Będę wdzięczny za sprawdzone patenty dotyczące silników i reszty wyposażenia w tym modelu (regle, serwa, śmigła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCTimer ma w ofercie popularny silnik (a właściwie silniki) do tego modelu. Nie pamiętam aktualnie symbolu, ale napewno miał 2 pasujące modele, różniące się KV (bodajże 1600 i 2000). Można zamawiać bezpośrednio z ich strony albo przez ebaya, sprawdzony i bezpieczny sprzedawca. Silniki tanie, przesyłka też.

 

Sam mam ten silnik w guppym. Niestety upchnięty na tyle głęboko że nie jestem w stanie sprawdzić symbolu bez rozgrzebywania połowy modelu :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się grzebać po dokumentacji modelu a potem po katalogach serw Multiplex, ale jak już zakupisz model i zobaczysz co się zmieści do środka to:

- nie wiem jak koszty przesyłki ale regulator jeżeli nie będzie za ciężki to może byc ten: http://www.nastik.pl...ite-p-4104.html

- szybkie serwa: http://www.nastik.pl...92r-p-4505.html

- co do łopat smigieł to dużego wyboru producentów nie ma (przeważnie Graupner i Aeronaut) więc dopasuj je rozmiarowo do kołpaka i możliwości silnika. Silnik Art-500 ma podane wielkości śmigieł do kołpaków produkcji Arthobby o średnicy 30-32mm, w których mcowanie łopaty smigła nie wystaje poza obrys kołpaka. Jeżeli kołpak do Merlina jest większy lub taki sam ale mocowanie standardowo wystaje poza obrys kołpaka to musisz zakupić mniejszą średnicę śmigła (łopat) lub ostrożnie operować gazem w górnym zakresie wychylenia drążka gazu bo pobierany przez silnik prąd może być większy od zalecanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krótka aktualizacja. Mam komplet gratów:

Regulator Hobby king 20 A- chciałem Turnigy plush, lecz nie mogłem dostać

Serwa , jak radził Piotr Tower pro

Silnik Art 500 z kołpakiem Aero naut i takimiż łopatami- kolpaki Art hobby miały dla mnie zaporowa cenę. Dziubek będzie zatem aluminiowy i odrobinę mniejszy od mordy kadłuba...

Odbiornik, jako że latam z systemem fasst, będzie corona f6f - najmniejszy jaki mam, choć dla tego modelu i tak olbrzymi...

Niestety poza oryginalnymi Futaby nie widzę w handlu lekkich 4 kanałowych zamienników.

 

Teraz tylko wygospodarować mieć czasu i do roboty. Szykuję malucha na długi weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, dzieki za podpowiedź. Przemyślałem sprawę- mając aparaturę 6 kanałową dam do modelu co najmniej taki odbiornik. Dodatkowy kanał użyję choćby na klapolotki.

Fr Sky ma fajne , lekkie odbiorniki, ale trudne do dostania -HK nie jest dla mnie opcją przy tka małym zakupie.

Pozostaje więc przy masywnej Coronie R6FA.Pewnie nawet zostawię obudowę bo boję sie wedłubywać z niej elektoroniki. Do przemyślenia pozostaje sposób instalacji odbiornika i przede wszystkim wąsów podwójnej anteny.

Na razie pomysł jest taki, by jeden szedł w belkę ogona a drugi był montowany wzduż skrzydła i mocowany np gumką. Nie jest to ideał więc jestem otwarty na sugestie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymaj się z antenkami z dala od elementów węglowych (nie zakrywaj węglem antenek - w zasadzie ich końcówek), jezeli masz dwie to nie umieszcaj ich równolegle do siebie tylko pod jakimś katem = lepszy zasięg, no i umieść je tak, aby przy krecie nie urwało antenek = uwaga w co się wciska i lepiej ich nie przyklejać, szczególnie przy mocowaniu do różnych nie związanych ze sobą na stałe elementów modelu typu kadłub / skrzydło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.