Skocz do zawartości

Współbieżne serwa (??) !!


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie skończyłerm budowę modelu piankowego. Postanowiłem zrobić wszystko "po swojemu" inne zawiasy, popychacze, dźwignie itd.. niby super, ale spotkał mnie najmniej oczekiwany problem. Lotki ruszają mi się razem ze sterem wysokości. W modelu zastosowałem 4 takie same serwa TP MG90S, regulator Purple Power 20A, pakiet 1500mAh i odbiornik FlySky (T9X). Mając na uwadze odbiornik, włożyłem inny sytuacja jest identyczna. Gdy obok "włączę" drugi model (testując z obydwoma odbiornikami) wszystko jest ok, tyle, że nie ma lotek a w ich kanał mam wpięty ster kierunku. Już zgłupiałem co może się dziać, wszelkie miksery itd. powyłączane. Jak ruszam sterem wysokości w zakresie 100% to lotki ruszają się w granicach około 30%, jak lotkami 100% to analogicznie ster wysokości około 30%. Nie mam pojęcia co się dzieje.

 

nagrałem jak to wygląda :

 

https://www.youtube....eature=youtu.be

 

Poproszę o podpowiedzi.

 

Dziękuję i pozdrawiam !

 

PS

 

Lotki są na jednym kanale na kablu Y

 

Model ma skrzydła luźno położone bez gumek, tylko do testów - nie sugerować się "krzywizną" :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miksu na 100%, podłączyłem drugi odbiornik i jest to samo. Sprawdzę napięcie jak piszesz, jak nic nie da, sprawdzę na innym regulatorze - ten jest nowy, jeszcze nie używany i nie wiem jak się ma prawo zachowywać. Jak to nie pomoże, to zamienię kanały lotek i steru kierunku i zobaczę czy ster kierunku tak samo klapie ze sterem wysokości, jak lotki. Jak ruszam lotkami tak powiedzmy raz na sekundę, to ster wysokości ledwo drga, ale im szybciej lotkami tym wychylenia SW się zwiększają (jak na filmiku) więc też zaczynam podejrzewać, że coś z prądem się dzieje.

 

Problem rozwiązany ... zapiąłem drugi identyczny regulator i jest ok. Na tamtym napięcie przy pracy serw spada o 1V, nie wiem dlaczego, ale BEC nie pracuje jak trzeba. Kupiłem już drugiego bubla jeśli chodzi o regulator ;) na czarną listę wpisuję Emax Budget 30A i Purple Power 20A ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coraz poważniej o tym myślałem, jednak w tym modelu najbardziej zależało mi na odchudzeniu. Mam identyczny - złożony z zestawu "RTF" i ważył ponad 700 gramów. Ten składałem stosując jedynie piankę z zestawu a cała reszta inna i udało mi się zejść do 491 gramów - oczywiście już z silnikiem i pakietem w środku. Nie wiem czy nie podepnę stabilizatora 7805 na osobnej gałęzi do zasilania samego odbiornika, waży tyle co nic a uratować może ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem i znajomy też mi podpowiadał, ale tym razem to nie to. Nie mogłem wyważyć modelu, bez dokładania masy na przód, wstawiłem więc inny regulator 40A, jest cięższy i wszystko się wyważa jak trzeba. Na tym też jest jak trzeba. Podłączyłem na chwilę ten, według mnie wadliwy i sytuacja się powtarza, myślę że gdyby to była sprawa mixów to jak wychylę lotki na max. to na ileś tam wychyliłby się ster wysokości, a tu jak pisałem, jak robię to powoli to ster kierunku ledwo drga, a im szybciej macham drążkiem na lewo i prawo, tym bardziej wychyla się ster wysokości. nie ma co gdybać, regulator idzie w odstawkę ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.