Skocz do zawartości

RC TW-748


RC

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj :wink: .Ja uważam że te wszystkie chińskie zabawki są raczej kiepskie do latania, a tym bardziej do nauki, wiele razy moi znajomi łapali sie na coś takiego a modele do dziś rozbite leżą w garażach, ja na twoim miejscu zainwestował bym w jakiś używany szybowczyk na którym nauczysz się latać, a jak na razie kup aparaturę i latać na FMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry lotu wydaja sie slabsze niz kombatow ESA.

Radyjko - fatalne - kompletnie nierozwojowe.

Silnik - szczotka = lipa - obecnie bezszczotkowe dzwonki sa tanie jak barszcz.

Bateryjka - nimh - super ale do szybowca (nie moto)

ladowarka 2-3 godziny (czyli cale ~250 mah pradu ladowania) rozpacz. Ladna pogoda 10 min latania (???) ,a pozniej do domciu na 3 godz naladowac pakiecik :crazy:

Wejdz na cyber fly - obejrzyj modeliki ESA nastepnie wejdz TU obejrzyj osprzecik i przede wszystkim wybierz lepsze radyjko... 35 MHZ a nie jakies (chyba) 27 MHZ.

 

Magnum - nie zrozumiales :( chodzi o to abys pisal BEZ BLEDOW B E Z :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co napisal Mamuth oraz do tego:

Kolega to kupil, strasznie szybki, startowac nie chce bo kolka sa zle osadzone, przekladnia poszla po jednym dniu.

Latac sie tym pewnie da, ale trzeba umiec latac. Jako pierwszy model lipa, strasznie nerwowy.

Ew doloz troche i wez sobie Sky Lady, to ma bardziej sens.

baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.

 

Ja kupiłem kiedyś podobny model, a na dodatek jeszcze tańszy. :crazy: do dziasiaj stukam się po głowie :D jedyna rzecz, jaka wykorzystałem z niego to pakiet ni-mh 600mAh. wystarczało to na 5 min lotu. Samolot zrobiłem sam. Kupiłem tylko pianke pod panele 5mm, klej UHU Por, taśmę klejącą kolorową. 2 dni pracy i jestem zadowolony do dzisiaj.

Całość wzmocniłem szarą taśmą zbrojoną (10zł za 50m)

Oczywiście nowy silnik bezszczotkowy http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3524 do tego regulator http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1304 , no i śmigła.

Śmigła kup na początek w dużych ilościach :lol2: (10 szt wystarczy :D )

 

 

P.S. efekt widoczny na zdjęciu obok. :D

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem jest stary jak swiat (jak forum)

Posluchaj wiec uwaznie,bo sam ten problem przerabialem ponad rok temu.

Model-jako pierwszy-zlozysz go w dwie godziny ,to Easy Star.

Musisz tylko dokupic radio,dwa serwa i odbiornik i ew. regulator.

Ten model lata sam-wystarczy ze nie bedziesz mu przeszkadzal.

Odmienne koncepcje , to juz raczej sa bledne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKY LAYDY dobry tylko trochę za duży

może się mylę.....

 

za duzy nie jest, bierz pod uwage ze to szybowiec..

Nie koniecznie musi byc ten model, to tylko propozycja. No i pewnie w interesujacym cie zakresie cenowym.

Poza tym tez masz wszystko czego potrzebujesz do lotu, a ten moddel lata sam, wiec nie bedziesz potrzebowal nikogo bardziej doswiadczonego do wykonania pierwszych lotow. No i dostepne sa do niej czesci zamianne...

A tak poza tym, troche by nam pomoglo gdybys sie nieco przedstawil przed zadaniem pytania, podal w profilu swoj wiek i fotke... Bylo by nam milo.. Bo my tu jestesmy takie kolezenskie forum... :)

 

Baxter12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Peter, kupuj EasyStara. Sam go tłukę od 4 miesięcy. Model sam lata, wystarczą minimalne ruchy drągami, aby zmienić kierunek lotu. Model jest niezniszczalny, po ostatnim kretobiciu odpadł ogon i przód kadłuba, skleiłem i na następny dzień został przywrócony powietrzu. Ja dodatkowo przerobiłem go na 3fazy i model idzie pionowo w górę, mocny silnik daje duży margines bezpieczeństwa, nieraz uniknął kretobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek kupiłem Zebre 4FM z firmy HiTec, nową na Allegro za około 250 zł z odbiornikiem. Jak na początek zabawy z modelami rc to 4 kanały są istną rozpustą , a jak awansujesz na Glidera to też ją wykorzystasz. Problem może być z modelami typu delta ponieważ Zebra nie ma mikserów, ale polatasz sezon ES, drugi EG i za dwa latka uzbierasz na wypasioną aparaturkę. Nie ma co szaleć na początek i zrażać się niepowodzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.