Skocz do zawartości

Poszukiwanie motoszybowca około 1,5m -> Składanie TM Sweet electro ARF


jankulus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcąc zacząć przygodę z szybowcami, a dokładnie moto szybowcami poszukuję 1,5 metrowego modelu.

Przeglądając zakamarki forum nie znalazłem podobnego tematu, więc zakładam nowy.

Wstępnie wybór padł na Hybrid-a z Arthobby, lecz zakładam, że jest mnóstwo konstrukcji o których istnieniu nie mam pojęcia.

Kryteria wyboru:

-rozpiętość 150 cm +-20 cm

-możliwość zrobienia dzielonego skrzydła mile widziana

-możliwie niska masa

-zdolność do nawiązania kontaktu z termiką

-cena zestawu (z galanterią, bez elektroniki) do 600 zł

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi, w zamian za pomoc oferuję przyjemność(?) z czytania relacji i pouczania budowniczego.

 

Pozdrawiam,

Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to ciągnę temat, wyposażenie.

Myślę o takim:

Odbiornik: Futaba R6106HFC 2.4GHz FASST (nie do zmiany)

Pakiet: Dualsky 1750mAh 45C/6C 11.1V (to mam dwie sztuki, zobaczymy czy wejdzie do kadłuba)

Regulator: Dualsky 22A XC-22-Lite

Silnik: DUALSKY XM2838EA-6

Serwa: Dualsky DS3002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to niektórzy wkładają do tego modelu pakiety 3s 1300. W zupełności starcza i jest lekko (pod warunkiem odpowiedniego wyważenia). Zalecane pakiety mogą być jak tylko je zmieścisz.

Regulator weź 30 A

Weź silnik Redox 900/xxxx. Wiele tańszy i w zupełności wystarczy.

Serwa OK, mogą też być tańsze TP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z mocą? Ten dualsky, którego wybrałem ma około 300W, a Redox 900 - 200W.

Jak wystarczy 200W do spokojnego latania to może po prostu słabszy-tańszy dualsky?

Różnica w cenie między Dedox-em a Dualsky tej samej mocy wyniesie 30-40 zł.

Mam pewien sentyment do marki Dualsky, mam sporo sprzętu tej firmy i nic mnie jeszcze nie zawiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redox 900/1200 ma chyba coś 285W.

W redoxach są bardzo proste oznaczenia: xxxx/yyyy gdzie xxxx to ciąg statyczny, a yyyy to KV. Oznacza to, że redox 900/900 ma 900g ciągu i 900kv, a 900/1200 odpowiednio odpowiednio 900g ciągu i 1200kv. Oba w zupełności starczą do tak lekkiego szybowca aby szybko i pod sporym kątem wyciągnąć go na odpowiednią wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doszła paczka ze Sweet'em!

post-9246-0-26602600-1367233929_thumb.jpg

Po otwarciu kartonu oczom ukazuje się....... drugi karton (plus dla firmy Nastik za dobre zapakowanie przesyłki)

post-9246-0-58559600-1367233931_thumb.jpg

 

post-9246-0-71313700-1367233936_thumb.jpg

W pudełku wszystko ładnie ułożone, szczelne folie z elementami poprzyszywane do kartonu, nic nie ma prawa się poobijać, poprzesuwać.

post-9246-0-33565900-1367233940_thumb.jpg

Z tego co mogę powiedzieć o zestawie:

Ładnie, czysto zrobiony. Pokrycie wygląda profesjonalnie, oczywiście trzeba będzie trochę poprawić żelazkiem ale tylko kilka drobnych korekt,

post-9246-0-07997400-1367233947_thumb.jpg

Spasowanie laminatowego kadłuba z rurką węglową średnie, daje kilkustopniową dowolność w ustawieniu (skrzywieniu).

Skrzydła wydają się być dość wiotkie, ale jest to mój pierwszy szybowiec, więc nie mam porównania.

Podoba mi się pomysł z "pilocikiem" puszczonym przez centropłat mającym ułatwić przeciąganie przewodów, miły dodatek.

Nie mam pojęcia co z łączeniem skrzydeł. Są tam pręty stalowe fi4 wchodzące w stalowe rurki wklejone w płaty. Dodatkowo kawałeczki węgla około fi2,5 stabilizujące kąt względem pręta stalowego. Nie mam pojęcia jak to ma trzymać skrzydło razem? Czy przed każdym lotem trzeba będzie skrzydło zaklejać taśmą, żeby nie odpadły końcówki?

Wstępnie ułożony na podłodze model wygląda okazale:

post-9246-0-17335400-1367233955_thumb.jpg

Już się nie mogę doczekać wyposażania i oblotu tego "Słodziaka"

 

Odnośnie wyposażenia to zdecydowałem się na:

Silnik: DUALSKY XM2838EA-6

Regiel: Dualsky 30A V2

Kołpak: Kołpak alu 30/3.17/8

Łopatki: CAM FOLDING PROP 11x6(w opisie silnika jest to sugerowany rozmiar, według e-calca na stronie dualsky za duże, zobaczymy co powie amperomierz przy pierwszym odpaleniu)

Serwa: TowerPro SG-92R

Wszystko z Nastika

 

Pozdrawiam,

Janek

 

P.S.

Przepraszam za jakość zdjęć, obecnie dysponuję tylko telefonem.

Zdjęcia ze składania postaram się wykonać porządnym aparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to powiedz jeszcze czy wymieniałeś te bagnety? Myślałem o wymianie na węglowe bo te stalowe ważą zdecydowanie za dużo ,

 

Jaki silnik zastosowałeś? Podobno te EA od Dualsky łatwo się montują w wąskich kadłubach, zobaczymy w sobotę :)

 

A skrzydło jednoczęściowe nie wchodzi u mnie w grę. Mam bardzo mały samochód (VW Lupo), i włożenie skrzydła 180 cm oznaczałoby brak możliwości zabrania więcej niż jednego pasażera.

 

Edit:

Doszły zabawki!

post-9246-0-12042700-1367320545_thumb.jpg

W okolicach niedzieli postaram się zamontować wszystko w Słodziaku, zobaczymy czy wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wymieniałem bagnetów.

Mogę zrobić zdjęcie zamocowanego silnika ( dualsky 28mm outrunner ).

 

P S

Do skrzydeł będziesz musiał zastosować inne serwa - też się na to złapałem :) ok 9mm

Z tych, które kupiłeś tylko 2/4 pracują w miarę dobrze.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Mogę zrobić zdjęcie zamocowanego silnika ( dualsky 28mm outrunner ).

 

P S

Do skrzydeł będziesz musiał zastosować inne serwa - też się na to złapałem :) ok 9mm

....

Poproszę to zdjęcie, może zaoszczędzi czasu przy montażu.

 

To jakie serwa polecacie zamontować? Niestety nie mam jak na razie jak sprawdzić co jak wchodzi bo model ze mną w Rzeszowie a wyposażenie w Pabianicach.

Czy takie wystarczy?

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__27163__Corona_DS633BP_Digital_Micro_0_82kg_6_2g_0_12sec.html

Czy czy może takie? http://hobbyking.com/hobbyking/store/__36325__Turnigy_TGY_777MG_Alloy_Case_Digital_Slim_Wing_Servo_Metal_Gear_5_5kg_10sec_23g_NL_Warehouse.html

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/WYPOSAZENIE-RC/Serwa/Serwa-analogowe/Alturn-AAS-306-MG-Micro.html?pp=100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.