Jump to content

Regulator z BEC przerywa działanie


Jarek1

Recommended Posts

W swoim regulatorze marki Turnigy zauważyłem usterkę. Polega ona na tym że gdy odbiornik jest zasilany z regulatora i intensywnie porusza się sterami (pracuje kilka serw na raz) to regulator wyłącza się na ułamek sekundy, zatrzymując silnik jeśli działał i wydając dźwięk jak przy odłączaniu pakietu. Gdy oprócz regulatora podłączę do odbiornika jeszcze pakiet 4xNiCd to wszystko działa dobrze. Nie mam dużego doświadczenia z napędami ale to chyba nie jest normalne... Ktoś z Was tak miał? Jest na to jakiś inny sposób niż wymiana regulatora? Latalibyście z takim regulatorem (z podłączonym dodatkowo NiCd)?

Link to comment
Share on other sites

To jest jak najbardziej normalne :). Po prostu zbytnio obciążasz BEC w reglu. Nie podłączaj jednocześnie pakietu i BEC'a do odbiornika, bo się to może źle skończyć. Możesz np. dokupić mocny UBEC i do niego podłączyć + i - od serw, a BEC'iem z regla zasilać sam odbiornik. O jakim dokładnie reglu mowa i o jakich serwach?

Link to comment
Share on other sites

Regulator to Turnigy AE-25 (BEC 2A), a serwa tej samej firmy TGY 90S (4 sztuki). Rozważałem opcję zbyt słabego BEC, ale odrzuciłem tą teorię po tym jak zmierzyłem prąd pobierany przez odbiornik który w porywach dochodził do 0,95A.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że 0,95A pobierał odbiornik wraz z wszystkimi serwami podczas szybkiego ruszania? Dotknij regiel, wtedy, kiedy odcina na chwilę zasilanie. Prawdopodobnie jest wówczas bardzo gorący, przez co (jak już Sławek wspomniał) włącza się zabezpieczenie termiczne. Wykluczyłbym włączanie się zabezpieczenia przeciążeniowego, chyba, że BEC jest wadliwy.

Link to comment
Share on other sites

W/g tej relacji http://www.epheli.pl...ewtopic&t=20291 serwo typu TGY90s w czasie szybkich ruchów pobiera ~ 360mA, a przy maksymalnych wychyleniach (przy obciążeniu) może dojść szczytowo nawet do ponad 600mA (wykresy) wiec 2A z BEC-a Turnigy AE-25 może okazać się niewystarczające.

Miernik, zwłaszcza popularny cyfrowy, ma zazwyczaj dość długi czas próbkowania (średnio 1-3 wskazania/sek) i może takich "pików" nie wskazać, pokazując uśredniony w danym przedziale próbki wynik. Chyba, że posiada dobry bargraf. Analog w tym względzie jest lepszy, bo szybszy.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.