Skocz do zawartości

Pulpit Turnigy 9X


modrzej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalę się pulpitem jaki wystrugałem do swojej apki. Sklejka 3mm, trochę kleju + przyspieszacz, 40cm rurki aluminiowej 6mm, 2kółka do kluczy i 6 wkrętów do przykręcenia rurek. Górę wykorzystałem z załączonych planów znalezionych na innym forum, dół natomiast był w zasadzie tworzony "na żywo". Jak by było większe zainteresowanie, mogę rozrysować obrysy pozostałych elementów. Pulpit będzie docelowo machnięty jakimś kolorkiem lub lakierem w półmat, jeszcze nie wiem.

IMG_0432.JPG

 

IMG_0433.JPG

 

IMG_0434.JPG

 

IMG_0435.JPG

pulpit_turnigy.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam obiecany odręczny plan. Wymiary podane w mm. Szerokość tylnej podpory wyjdzie sam "w praniu". Całość była w zasadzie tworzona "na kolanie" ale wymiary są mniej więcej takie jak podałem. Polecam wcześniej wyciąć sobie szablon tak jak ja to zrobiłem i go podpasować tak, żeby było dobrze. Rurka jaką ja zastosowałem to 6mm, kawałki po 20cm. Można wedle uznania wsadzić pręt alu. Kąt pochylenia rurek też wedle uznania. Ja daję bazę do dalszych działań. Uszy trzymające pręt przy aparaturze trzeba dobrać tak optymalnie, żeby przy rozsunięciu ich na boki prześlizgnęły się. Wydaje mi się zresztą, że jak ktoś weźmie się za robotę, to sam sobie wszystko dopasuje. Grubość i materiał do wykonania wedle uznania, byle nie za miękki. Mój pulpit tak jak go widzicie waży równo 100g. Jak będą jakieś pytania to pisać śmiało. Zbieżność dolnych podłużnic też w zasadzie "wyjdzie" sama z siebie. Są to skrajne położenia między uchwytem w apce oraz między tymi śmiesznymi nóżkami na obudowie apki przy klapce baterii.

post-3368-0-33430100-1367936722_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpit do takiego radia nadaje się tylko do latania trenerkami i modelem który obsługuje max 4 kanały.

Powód jest prosty. Trzymając łapy w ten sposób nie możemy cały czas mieć palców pod przyciskami kanałów (5,6,7). Ich przełączenie oznacza puszczenie drążka, a w wielu przypadkach (np. przymusowe wyczepienie na holu czy otwieranie i zamykanie klapolotek przy podejściu do lądowania) może być niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.