Jump to content

Dwa modele jeden pilot


zbjanik

Recommended Posts

Piszę w dziale "różne", bo tu jest najbardziej uniwersalnie- temat mógłby też być umieszczony w "aparaturach", "kombacie", a na pewno w "kraksie", bo pewnie tak się to skończy, jak ktoś spróbuje. Otóż pomysł jest taki:

dwa modele sterowane jednocześnie z jednego nadajnika- każdy oddzielnym drążkiem. Wiadomo- przepychu możliwości nie będzie- wysokość i kierunek (albo lotki, w tym samym celu). Gaz na maks- niesterowany (jak się kiedyś latało małymi spalinowcami, bez regulowanych obrotów). Można w ten sposób próbować lotu w szyku, albo jakiejś trochę walki, czy akrobacji. Wiem, że pomysł lekko szalony, ale w czasach kiedy adrenalina jest w cenie, bo niektórym jej ciągle mało- może i ktoś spróbuje- oddaję prawa licencyjne za darmo.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, pomysł szalony. Problemem na pewno okazałaby się różna prędkość modeli bez możliwości jej skorygowania oraz bark drugiej pary oczu, bo rąk by wystarczyło. :D

Link to comment
Share on other sites

Aaa- no i przy starcie- zakładam, że wyłącznie z ręki, musiałby ktoś pomóc z co najmniej jednym modelem. Ale inspiracją był opis w jakimś angielskim czasopiśmie (20- 30 lat temu) o , który stanowiły cztery małe modeliki ustawione na sztywno w szyku "rąb", czyli kwadrat lecący jednym z wierzchołków do przodu. Modeliki były małe- rozpiętość po 25-30 cm, połączone cienkimi listewkami (dzisiaj byłyby to pewnie płaskowniczki węglowe), a ciągnął to jakiś Cox. No i to stanowiło taki "Red Arrows" dla ubogich...

Link to comment
Share on other sites

hahahahah

widać wysokie temperatury w opolskim

 

35MHz jeden kwarc nadawczy, dwa odbiorcze, jak zrobisz dwa modele w miarę identyczne i tak samo je poustawiasz, to teoretycznie masz jakieś szanse, bynajmniej przez pierwsze 5 sek.

Link to comment
Share on other sites

Dobra- to dalej- w dobie FPV, kamerek, żyroskopów itd, pewnie z handlowych gadżetów dałoby się to rozwiązać tak: pilot steruje swoim modelem, a drugi model tylko widzi ten pierwszy, i kopiuje jego trajektorię- taki lot w szyku dwójką.

Kurcze- chyba faktycznie coś się robi gorąco!

Link to comment
Share on other sites

@noker

 

W module DMS2 od OrangeRX też się da:)

 

Zaraz po zakupie robiłem testy z ciekawości jak się zachowają dwa włączone i zbindowane odbiorniki. Chodziły równolegle więc jak by wykorzystać po 2 czy 3 kanały na model to jest do zrobienia...

 

Z modeli to jakieś powoli latające trenerki aby dało się je ogarnąć oczami :)

Link to comment
Share on other sites

Pawle- dzięki za te wspominki! Czyli jak już powiedziano: wszystko już było! Ciekawe, co robiłby teraz, kiedy są takie możliwości!Weźmy tą kosiarkę- kto by przypuszczał, że tak już wtedy próbowano. Teraz są z GPSem itd., ale w zasadzie nic nowego...Super sprawa- pętla przyszłości i przeszłości!

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.