Jump to content

Posiadacz Graupnera MX-16s wita!

Recommended Posts

Cześć

Ja w sumie nie jestem 100% modelarzem,kiedyś coś robiłem w tych tematach, choć zdecydowanie w zakresie rozwiązań z niższych półek i bardziej w kierunku rozwiązań przemysłowych/pomiarowych. Oczywiście ciągnie mnie do tematu, ale to co robię najlepiej to tworzenie oprogramowania. Czyli gdyby mnie ktoś spytał co mógłbym robić w dziedzinie RC, to bym wspomniał, że raczej pisał symulator, niż np. tworzył/konserwował modele lub makiety.

Choć sam temat niewątpliwie mnie interesuje. Sporo lat temu pracując jeszcze na etacie miałem okazję tworzyć soft nawigacyjny na PC (GPS) dla jednego z zawodowych modelarzy (oprogramowanie było przeznaczone do wspomagania nalotów w zakresie robienia zdjęć z powietrza). Modelarz opracował odpowiednie "sanki", zdalnie sterowane, które pozwalały na montaż aparatu. Komunikacja przez radiomodem (+ kamerka zamonotwana na specjalnej głowicy) ze spalinowym lepszym modelem śmigłowca (soft był przeznaczony głównie do wizualizacji). GPS - Garmin 18, ale musiałem rozbebeszyć kabel i zaprawić łącze na RS232, bo akurat takie przyjmował radiomodem. Co prawda temat został przez szefostwo zamknięty, ale niewątpliwie powstało z tego coś ciekawego (działającego), zanim projekt został odstawiony do archiwum na zapomnienie.

Ponieważ obecnie pracuję nad oprogramowaniem wizualizacyjno-pomiarowym (Android oraz PC), jeśli znajdą się zainteresowani np. śledzeniem swoich maszyn przez tablety, mogę pomóc coś w tym temacie :)

pozdrawiam