Jump to content

Posiadacz Graupnera MX-16s wita!


Recommended Posts

Cześć

 

Ja w sumie nie jestem 100% modelarzem,kiedyś coś robiłem w tych tematach, choć zdecydowanie w zakresie rozwiązań z niższych półek i bardziej w kierunku rozwiązań przemysłowych/pomiarowych. Oczywiście ciągnie mnie do tematu, ale to co robię najlepiej to tworzenie oprogramowania. Czyli gdyby mnie ktoś spytał co mógłbym robić w dziedzinie RC, to bym wspomniał, że raczej pisał symulator, niż np. tworzył/konserwował modele lub makiety.

 

Choć sam temat niewątpliwie mnie interesuje. Sporo lat temu pracując jeszcze na etacie miałem okazję tworzyć soft nawigacyjny na PC (GPS) dla jednego z zawodowych modelarzy (oprogramowanie było przeznaczone do wspomagania nalotów w zakresie robienia zdjęć z powietrza). Modelarz opracował odpowiednie "sanki", zdalnie sterowane, które pozwalały na montaż aparatu. Komunikacja przez radiomodem (+ kamerka zamonotwana na specjalnej głowicy) ze spalinowym lepszym modelem śmigłowca (soft był przeznaczony głównie do wizualizacji). GPS - Garmin 18, ale musiałem rozbebeszyć kabel i zaprawić łącze na RS232, bo akurat takie przyjmował radiomodem. Co prawda temat został przez szefostwo zamknięty, ale niewątpliwie powstało z tego coś ciekawego (działającego), zanim projekt został odstawiony do archiwum na zapomnienie.

 

Ponieważ obecnie pracuję nad oprogramowaniem wizualizacyjno-pomiarowym (Android oraz PC), jeśli znajdą się zainteresowani np. śledzeniem swoich maszyn przez tablety, mogę pomóc coś w tym temacie :)

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.