Skocz do zawartości

jaki napęd lepszy do samochodziku.


Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

mam pytanie chcę zbudować samochodzik RC i nie wiem jaki napęd byłby lepszy czy silnik z wiertarki i takie zasilanie http://allegro.pl/item282214007_akumulator_zelowy_12v_1_3_ah_do_skutera_motocykla.html

czy może silnik 3f TP.2408i pakiet li-pol 3s 1300mah 15c i czy regulator 25A lotniczy by sie nadawał do samochodziku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik lotniczy 3F nie nadaje się do modelu samochodu chyba że że na przykład z napędem śmigłowym kiedyś taki sam miałem :wink: , ale kiepsko to jeździło-nie było hamulca ani wstecznego.Jak chcesz zacząć zabawę w samochodach, to spróbuj do zbierać i kupić coś gotowego, niestety wykonanie auta samemu nie jest łatwe i ciężko otrzymać właściwy efekt.

[Widzę że kolega Tasma16 preferuje mój pogląd na sprawę depron-balsa :wink: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Moge co-nieco pomoc, kiedys zrobilem samochod rc wlasnorecznie, ale bylo to naprawde pracochlonne, wlasciwie robilem go po to zeby nauczyc sie obslugi maszyn bo wymagalo to calej masy pracy na tokarce i frezarce, samochodzik byl zrobiony calkowicie z duralu, mial sztywna tylna os z dyferencjalem na 3 satelitkach.

 

Niestety to bylo dosc dawno i nie mam zadnych zdjec tego modelu.

 

Moe napisac cos wiecej ale powiedz czy Ciebie interesuje budowa samochodu typu depron+smiglo? czy raczej prawdziwego samochodu napedzanego kolami :D

 

Mam chyba nawet gdzies w domu zapasowy zestaw: dyferencjal i zembatki do budowy samochodu, jesli uda mi ie go znalezc a Ty zechcesz sie podjac budowy to dostaniesz go w prezencie.

 

Co do akumulatora... kup lepiej standardowy akumulator 7,2v nawet ni-cd, sa naprawde tanie i nie bedzie problemu z rozmiarem, waga i z dobraniem silnika i regulatora do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.