Skocz do zawartości

Tower Pro MG-996R. Cyfrowe czy analogowe?


Pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem kilka serw z przekonaniem, że kupuję takie tam sobie przeciętne serwa analogowe.

http://www.nastik.pl/towerpro-mg996r-p-2402.html

Ale czy to napewno są serwa analogowe ? Mianowicie: Są sprzedawane jako cyfrowe bądź jako analogowe ( zależy od sklepu). Są bardzo szybkie i niesłychanie mocne ( porównywałem je do Hitec 485HB). Są oprócz tego ciche i precyzyjne. Wspomniany Hitec zachowuje się przy nich jak prymitywny klamot. Nie maiłem nigdy dotąd styczności z serwami cyfrowymi więc może ktoś z kolegów mógły napisać jak to z nimi naprawdę jest. Dodam jeszcze, że na serwach jest napisane Towardpro MG-996R Digital. Tak czy siak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem kilka serw z przekonaniem, że kupuję takie tam sobie przeciętne serwa analogowe.

http://www.nastik.pl...96r-p-2402.html

Ale czy to napewno są serwa analogowe ? Mianowicie: Są sprzedawane jako cyfrowe bądź jako analogowe ( zależy od sklepu). Są bardzo szybkie i niesłychanie mocne ( porównywałem je do Hitec 485HB). Są oprócz tego ciche i precyzyjne. Wspomniany Hitec zachowuje się przy nich jak prymitywny klamot. Nie maiłem nigdy dotąd styczności z serwami cyfrowymi więc może ktoś z kolegów mógły napisać jak to z nimi naprawdę jest. Dodam jeszcze, że na serwach jest napisane Towardpro MG-996R Digital. Tak czy siak bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły.

 

Patrz opis na HK: ( sorry, ale tłumaczenie z gogl )i:

"Jest to zasadniczo ulepszoną wersją słynnego MG995 towerpro serwa. Teraz ma przeprojektowany PCB i IC Controll system, który sprawia, że ​​o wiele bardziej dokładne. Wewnętrzna przekładnia i silnik są również zmodernizowane poprawić martwy przepustowość i centrowania.

Wszystkie dane są takie same jak w poprzednim modelu MG995, to jednak serwo jest znacznie bardziej dokładne i bezpieczne w samolotach, które wymagają dokładnego ruchy posuwowe i doskonałe centrowanie."

 

 

Wszystkie są analogowe (mają analogowy potencjometr ) tylko "obróbka" sygnału z nadajnika i potencjometru jest porównywana bądź analogowo bądź "cyfrowo". Z opisu wynika że jakby cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnim modelu zamontowałem jakieś tanie TowerPro i też brzęczą w neutrum. Wystarczy, że pyknę lekko trymer w jedną czy drugą stronę i się uspokaja. Serwa są analogowe ;) Chyba to nie jest jakiś znaczący wykładnik do odróżnienia czy analogowe, czy cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie serwa analogowe tak mogą mieć, a jeśli są obciążone to każde buczy. Natomiast co do cyfrowych- jeśli nie są obciążone to w neutrum zwykle są cicho. Natomiast pod obciążeniem piszczą. Zdarza się jednak, że piszą też bez obciążenia, lub pod małym obciążeniem, np. pod wpływem wagi samego steru. W przypadku serw cyfrowych jest to zjawisko normalne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.