Skocz do zawartości

jak naprawić samolot?


olek314
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to mój pierwszy post.

 

Zauważyłem że nie ma tematu o naprawach samolotu więc postanowiłem go zrobić tutaj piszcie jeśli nie wiecie jak naprawić swój samolot. Mi też się rozwalił samolot mianowicie beta 1400 tutaj zdjęcia najprawdopodobniej odleciała mi osłonka od silnika i wleciała w śmigło wszystko niszcząc ale najbardziej się dziwnie że odleciała piasta wraz ze śmigłem a ona była bardzo mocno przypięta (tylko kawałek piasty jak widać na zdjęciu)

 

Proszę o pomoc jak to naprawić oprócz kupna nowego kadłuba

post-12699-0-79680400-1368980940_thumb.jpg

post-12699-0-97893300-1368980943_thumb.jpg

post-12699-0-26714300-1368980947_thumb.jpg

post-12699-0-42081200-1368980951_thumb.jpg

post-12699-0-68321700-1368980955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz odrobine zdolności manualnych to dasz radę :-) trochę materiału na odbudowę , nożyk klej i jazda ! dokleisz wręge i będzie jak nowy, Tylko pamiętaj o kącie wychylenia śmigła ,żeby był podobny jak miałeś oryginalnie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłonka to pikuś, pełni głównie funkcję ozdoby i wzmacnia łoże, ale łoże można przymocować nawet z uszkodzoną. Ja zrobiłbym to w taki sam sposób, jaki odbudowałem w swojej Becie przód. Najpierw robisz dokładną ale trochę mniejszą formę ze styropianu (o 5 lub 6mm z każdej strony, zależnie od grubości EPP). Następnie nakładasz na nią papier toaletowy i pędzelkiem smarujesz rozcieńczonym wikolem (prawie tak płynnym jak woda). Po wyschnięciu nakładasz odpowiednie elementy z EPP na CA, a na końcu w szczeliny, które zapewne będą, wciskasz odpowiednie "kliny" również z EPP. Później "wydzierasz" styropian. Na końcu możesz posmarować wszystko gęstszym wikolem, pomalować i polakierować. Wykończenie zależy od czasu, wagi i efektu, jaki chcesz uzyskać. Fota mojej Bety, którą już chyba widziałeś:

pc297942.jpg

Widać jeszcze żółty papier wewnątrz i resztki styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olek, w modelarstwie jesli chodzi o jednostki metryczne stosuje sie mm i mam nadzieje ze piszac 0,5 miales na mysli 5mm a nie 0,5mm. Z laminamu nie polecam robic tego łoża ale laminat nada się doskonale. A tak juz bez zartów to ze sklejki latwiej ci będzie to zrobić.Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o bardzo dobre zdjęcie tylko nw jak głęboko u mnie sięga w sensie jakie długie to ma być

 

Olek, w modelarstwie jesli chodzi o jednostki metryczne stosuje sie mm i mam nadzieje ze piszac 0,5 miales na mysli 5mm a nie 0,5mm. Z laminamu nie polecam robic tego łoża ale laminat nada się doskonale. A tak juz bez zartów to ze sklejki latwiej ci będzie to zrobić.Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

Miałem na myśli 0,5 cm :P

 

W ogóle w tym remoncie mam zamiar dobudować 4 magnesy bo mi to się słabo na 1 trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ale jak jest dziurka to jak przez nią te kable przełożyć musiałbym ciąć i lutować a się boje to robić bo ponoć są jaja jak się źle to zrobi.

 

Podpowiem Tobie kolego że przyjął bym to jako uniwersalną prawdę o życiu. Cokolwiek źle będziesz robił skutkiem będą "jaja" a nie porządane efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.