Skocz do zawartości

Dobranie wagi modelu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj z nudów i nadmiaru depronu zrobiłem model. Taki tam edge 540, taki "przekrojowiec" (nie wiem jak to się nazywa ale myślę, że wiadomo o co chodzi). Rozpiętość 92 cm długość 82 cm planowałem wagę do lotu ok. 100 gram ale jak obejrzałem modele na HK i np. model o podobnych specyfikacjach (+/- 5 cm), była podana waga do lotu 300 gram. To ma być model do nauki, i nie wiem czy kupować lżejszą elektronikę (taki był plan) czy użyć tej mojej z silnikiem o ciągu 300 gram, domyślam się że jak będzie za lekki to zdmuchnie go powiew wiatru, ale cięższy będzie szybszy, więc co radzicie i czy 100 gram to za mało?

Zdjęć nie daje bo naprawdę szału niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model do nauki czego? Akrobacji, czy w ogóle latania? Jak to drugie to nie polecam.

Takie krzyżaki z reguły są na halę lub na minimalny wiatr. Plusem jest to, że można robić nimi akrobacje koło nogi.

Oblicz sobie powierzchnię skrzydeł i statecznika i oblicz obciążenie powierzchni nośnej. Jak będzie poniżej 20g/dm2 to model będzie latał wolno i jak gazeta.

 

PS. I nie jest on taki mini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!nie ma szans żeby model z depronu o podanych przez ciebie wymiarach wagowo wyszedł do lotu poniżej 100g.oczywiście zakładam że zastosujesz wyposażenie ogólnodostępne i jak najlżejsze.

 

owszem można taki model wykonać poniżej 100g jednak to już wyższa szkoła jazdy,stosuje się wtedy frezowanie depronu i super lekkie wyposażenie.

 

moja halówka (yak -55) która jest naprawdę lekko wykonana waży do lotu ok 150g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki co Wy piszecie ? Model Edge 540 tej wielkości 100g ??? :o Moje halowe cliki mają podane 135 g . By tą wagę osiągnąć trza się trochę pogimnastykować i dobrać odpowiednie wyposażenie.Wyczynowe halowce ważą po 90 - 120 g , ale są frezowane,kryte mylarem a wyposażenie jest superlekkie i co za tym idzie bardzo drogie.(śmigło węglowe Glavaka to koło 60 zł.) Latanie 100g na otwartej przestrzeni to praktycznie jest średnio możliwe. Na hali przeszkadza lekki przeciąg od otwartych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze masz już wszystko przemyślane. A konkretnie, możesz podać jakie wyposażenie spełnia te warunki wagowe?

Dolicz jeszcze popychacze, śmigło, piasta, snapy, dźwigienki, wtyczki, rzep do mocowania pakietu, wręga silnikowa...

Pewnie i tak o czymś zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przy 100 gramach wagi naprawde nie wydaje mi się aby coś się złamało.

2. zmieniłem założenie i waga do lotu będzie wynosiła ponad 150 gram, dam wzmocnienie kadłuba, i drugi preakrój (poziomy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Radziłbym skorzystać z http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1628418. W tym przypadku należy walczyć aby masa była poniżej 300 g. Jestem na etapie wersji 4 i tylko wersja 2 która ważyła ok. 250 g bardzo dobrze latała.

Pozdrawiam AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko poprawione i wzmocnienie też jest.

DSC0194jp_nrwhnwe.jpg

DSC0195jp_nrwhnwq.jpg

DSC0196jp_nrwhnsh.jpg

 

leci do niego już redox 20A i emax gf2205

 

DSC0197jp_nrwrhne.jpg

DSC0198jp_nrwrher.jpg

DSC0199jp_nrwrhen.jpg

Jak widać prawie gotowe, na ostatnim obrazku jest wzmocnienie do lądowania, zostały tylko lotki, popychacze, ster kierunku i wysokości.

 

I waga to 180 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

leci do niego już redox 20A i emax gf2205

 

 

z tym regulatorem to przesadziłeś,do takiego modelu absolutny max to 10A. (TURNIGY PLUSH 10A to idealny wybór)

 

a na forum jest tyle opisów wyposażenia takiego modelu... :(

 

nie przesadź tylko z pakietem i poszukaj maksymalnie 500mAh 2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuty były, środek wyznaczony, co do statecznika ster jest dość duży, regulator... użyłem taki jaki mam, i nie wiem dlaczego regulator 20A to taki błąd, gdyż regulator powinien mieć zapas w tym wypadku są to 4A, problem by był gdybym dobrał zbyt słaby regulator albo za mocny silnik, waga nie jest duża więc na prawdę nie widzę problemu. i pakiet to rockamp 850 mAh, może kupie mniejszy w piątek albo sobotę w model-fanie, a potem zamawiam z hk do helika więc z 2-3 się do samolotu też weźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2S

 

Z serwem do lotek jest problem, nawet dwa, pierwszy jest taki że jest jak rbertus wspomniał za blisko lotek, chodzą tylko do góry, drugi jest taki, że nie mogę już go przesunąć do przodu bo by było wcięcie w kadłubie, tak to model prawie gotowy, zostało i kupić drut na popychacze, śmigło i mocowanie śmigła bo w starym śrubkę złamałem. I zmieniłem też położenia akuulatora.

DSC0200jp_nrwranq.jpg

DSC0201jp_nrwrawh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.