Jump to content

Międzynarodowe pokazy lotnicze Sliać - Słowacja


tomyy29
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zasięgnąć opini kogoś kto był na tych słowackich pokazach, chodzi o zaplecze logistyczne, tzn. czy można tam gdzieś w pobliżu rozbić namiot, umyć się, coś zjeść, jak z wc?

Jak wyglada koszt wejścia na tą imprezę??

Myślę o takiej dwudniowej wycieczce z całą rodziną w tym 4-letnie dzieci.

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Link to comment
Share on other sites

O namiotach nic nie wiem. WC jest pod dostatkiem. To impreza porównywalna do Air Show w Radomiu z tym, że mniejsze tłumy i nie trzeba stać w kolejkach do kas :)

Płaciło się chyba 8 albo 10 euro od osoby za jednodniowy wstęp (bez możliwości ponownego wejścia oczywiście).

Weź kup dzieciom zatyczki do uszu bo ja pod koniec dnia już miałem dość hałasu :D

Link to comment
Share on other sites

powiem tyle...

wg mnie organizacyjnie Radom się nie umywa - miejsc parkingowych pod dostatkiem, kierowanie ruchem doskonałe... ot po prostu kierują Cię dokładnie na konkretne miejsce parkingowe, nie ma bałaganu i zamieszania... zero kolejek, jest miejsce z jedzeniem na ciepło i tona punktów z przekąskami...

my nie nocowaliśmy więc, co do noclegu się nie wypowiem - natomiast widziałam przy drodze z parkingu do kas parę namiotów...

 

https://picasaweb.go...iacWrzesien2012

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie impera mega tony sprzętu latającego niesamowity dzwięk turbin ,masa odrzutowców tak jak wyżej jedzenie i wc pod dostatkiem.Nie wiem jak z namiotami ale widzieliśmy Polaków rozbitych przy drodze na przeciw miejsc parkingowych,w tym roku wstępnie też chcemy się tam rozbić,ale trzeba by było zobaczyć może na stronie czy sa jakieś miejsca wyznaczone do tego.A i wez zatyczki do uszu.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wszystkie informacje,

Na tym filmiku z zeszłego roku z tych pokazów, samoloty latają nad głową nagrywającego, zastanawiam się czy miał on taką dobrą miejscówkę czy przeloty odbywają się tam nad publicznością? Bo jeśli to drugie to nie wydaje mi się to za bezpieczne?

Link to comment
Share on other sites

Nie ,przeloty odbywają się nad pasem ogólnie bardzo dobrze położone miejsce dla obserwatorów i widać wszystko bardzo dobrze, widocznie był tam gdzie go nie powinno być.Nie pamiętam jaki to był odrzutowiec ale przeleciał raz można powiedzieć nad głowami i powiem ze podjarałem sie jak mały cukierkiem :D

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś ma jakąś sprawdzoną trasę, Np by nie kupować winietek lub jak najszybciej czy najwygodniej dojechac, ruszamy z Tychów. Zastanawiamy się czy jechać na dwa dni i myśleć o jakimś namiocie lub kwaterze czy może jechać tylko na jeden dzień?

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że w jeden dzień i tak zobaczycie wszystko bo ostatnio pokazy były identyczne. No chyba, że liczyć nieplanowany przelot Globemastera w niedzielę ... :)

Ja z Nowego Targu jechałem przez Rozemberok -> Banska Bystrica i kierunek na Zwolen. Bardzo przyjemna trasa nawet. Winietkę kupiliśmy na stacji i spokój święty.

 

https://maps.google.pl/maps?saddr=Slia%C4%8D,+Slovakia&daddr=49.4021479,19.4746398+to:tychy&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.260635,19.802856&spn=2.373292,5.817261&sll=49.380696,19.492493&sspn=0.073983,0.181789&geocode=FQLU5QIdF_4jASlBf7r_ATkVRzFAmG_gvjmwnA%3BFSPR8QIdzygpASlzQCwvjcgVRzFWKD7KnJyxEQ%3BFUnM_AId4jgiASmBgkAC4scWRzGhJrOgckRW2g&oq=slia&t=h&gl=pl&mra=dvme&mrsp=1&sz=13&via=1&z=8

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Do pokazów zostało parę dni. Wiemy już jakie maszyny zaprezentują się w powietrzu i na statyce. Jako niespodzianka w niedzielę (podobnie jak w roku ubiegłym) w przelocie pojawi się C-17 Globemaster. Ja mam zamiar zjawić się tam właśnie w niedzielę. Póki co prognozy pokazują słonko i około 22C, wiatr 1-3m/s.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.