Skocz do zawartości

Pakiety firmy RC1 ktoś juz może je ma??


pyton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 4s 3000mAh 25C. Ogólnie jest OK, ale jedna cela ma minimalnie większą pojemność niż pozostałe (które też mają minimalne różnice), przez co lepiej nie rozładowywać do samego końca. Ładowarka wbija w niego ok. 3500 mAh, ale to chyba głównie efekt tej jednej celi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jedna cela ma minimalnie większą pojemność niż pozostałe (które też mają minimalne różnice), przez co lepiej nie rozładowywać do samego końca.

 

Po czym wnioskujesz ze jedna cela ma wieksza pojemnosc .lub czym zmierzyles pojemnosc poszczegolnych cel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki imienniku za opinie, właśnie zastanawiam sie czy warto kupić, widze że są w promocji a przydał by sie jeden , tylko czy to nie jest czasem znów jakiś kolejny bubel??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem jeden w abc w zeszłego lata. Nie pamiętam już czy 1800 czy 2200 mAh. Do dziś nie używałem, okazał się duuuużo za duży do mojego modelu. Nie ładowałem, nie rozładowywałem, jest tak jak dotarł ze sklepu. Mogę odsprzedać za przysłowiowe pół ceny jeśli chcesz potestować. Co do pojemności, muszę się upewnić, ale jutro jak będę w PL.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym wnioskujesz ze jedna cela ma wieksza pojemnosc .lub czym zmierzyles pojemnosc poszczegolnych cel ?

Bo pod koniec rozładowania ładowarką, jedna cela ma trochę większe napięcie niż pozostałe. Trzy pozostałe również mają pewne różnice, ale nie tak wyraźne jak pomiędzy pierwszą celą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nadziałem na tych najbardziej markowych i uważam, że to kwestia egzemplarza, jaki się trafi a nie nalepki .... też nie wiemy jak długo są przechowywane na półkach sklepowych. Ostatni pakiet jaki zakupiłem, miał napięcie 6.18V (3S!!) .... nie miałem szans, żeby go zareklamować, od razu jechali na mnie w sklepie, że go uszkodziłem a jak odeślę i się okaże, że to moja wina (co by było wiadomo, z odgórnego podejścia sklepu) jeszcze mnie obciążą kosztami serwisowymi. Więc .... nie szukaj Tych, na których później zwalisz winę, że podpowiedzieli, tylko zamawiaj i testuj :) :) (to tak półżartem oczywiście, żeby nie było zaraz obrażania).

 

EDIT:

 

Żeby nie narobić bigosu, wadliwy pakiet nie był zakupiony w abc. Temu sklepowi do dziś nie mam nic do zarzucenia.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pod koniec rozładowania ładowarką, jedna cela ma trochę większe napięcie niż pozostałe.

Nie jestem specjalista od elektryki, ale mi to wyglada na rozne rezystancje wew. - ogniwa w pakiecie nie byly dobrze selekcjonowane - niska jakosc

Ta co ma wyzsze napiecie jest cela najlepsza jakosciowo i ze wzgledu na rezystancje mniej sie rozladowuje. Przy ladowaniu tego nie widac bo slabo szybko dociagaja napiecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.