Skocz do zawartości

Szarpanie serw przy większych odległościach.


lekarz

Rekomendowane odpowiedzi

ok. podpiełem 4xAA. Efekt serwa ani drgneły nawet w odległości ok. 150m.

 

Następnie podpiełem 4xAA + regulator+LiPol+włączony silnik. Po ok. 20 metrach wszystko zaczeło drgać.

Wszytkie przewody, akumulator i regulator obłożyłem folią aluminową. Włączyłem silnik. Po ok. 20 metrach wszystko zaczeło drgać.

Wszytkie przewody poskręcałem. Włączyłem silnik. Po ok. 20 metrach wszystko zaczeło drgać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znasz się coś na elektronice to równolegle do zasilania odbiornika wepnij kondensatory, jeden z 470uF/16v a drugi 100nF, jeżeli się nie znasz to kup inny regulator.

 

Ale w sumie to i tak niewiele pomoże, dodatkowo jak podpiąłeś do odbiornika i zasilanie z regulatora i pakiet 4,8V to gratuluję pomysłu.Wymień regulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam znam się. Nawet już kondensatory znalazłem.

 

Dla pewności: kondensator 470uF(elekrolityczny) łączę równolegle do 100nF(ceramiczny)?

 

Mam głupie pytanie:

Co daje tak mały kondensator (100nF) gdy już stosuję 470uF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100nF służy jako przeciwzakłóceniowy dla wyższych częstotliwości, jeżeli BEC masz na 7805 albo LM2940-5 to taki kondensator jest standardowo zalecany. Tak czy siak nie podejrzewam żeby to pomogło. Być może któraś z harmonicznych kwarcu procesora bruździ. Miałem dość podobny przypadek w centralce alarmowej gdzie kwarc procka miał 8MHz, a nadajnik do monitoringu 160MHz, centrala szalała jak nadajnik wysyłał impulsy, zmiana nadajnika na 159, 8 (w drugiej sieci) zakończyła problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0.1 uF stosuję się na ogół w celu eliminacji zakłóceń toru cyfrowego na analogowy, w innych urządzeniach w celu eliminacji zakłóceń ze styków, szczotek itd. 470 uF a nawet 10000 uF (ale nie praktyczne ze względu na gabaryty) w celu zapobiegania destabilizacji napięcia, głównie przy większych prądach, napięcie powinno zachować taką liniowość jak się da. Możesz jeszcze spróbować dodać dławik ("rureczkę" ferrytową na zasilaniu). Ogólnie nie wiem po co te zabawy, było wszysto OK. Urwała się antenka, od tej pory zaczęły się jaja. Sławek ma rację i ja też uważam, że coś innego jest uwalone szczególnie jeśli udało się już dojść do tego, że śmieci silnik (lub regulator). Przy tylu niewiadomych, skupiłbym się na tym etapie, bo na chwilę możesz zrobić, że będzie ok, a w powietrzu zaczną się dziać cuda i zrobisz miejmy nadzieję krzywdę tylko modelowi a nie gorzej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to regulator czy da się jakoś pozbyc tych zakłucen nie kupujac nowego?

Mam drugi regulator do silnika szczotkowego wiec moge pokombinowac w ten sposob.

 

napisałeś że masz w modelu napęd szczotkowy,według mnie wymiana regulatora też nic nie da.niestety ale iskrzenie szczotek na komutatorze silnika generuje te wszystkie zakłócenia.

 

proponuję ci zmienić napęd na bezszczotkowy,zakłócenia odejdą w niepamięć a dodatkowo zyskasz na efektywności napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, problem dotyczy silnika i reglera 3F, kolega napisał że może jeszcze sprawdzić na szczotkowym. Osobiście latałem na szczotkowych napędach, co więcej miałem jeden fabryczny regulator a inne robiłem sam. Nie miałem żadnych problemów z zasięgiem a używałem MC14 z odbiornikiem C17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jw latam na bezszczotkowym.

 

Zanim zainwestuję w nowy regulator mam jeszcze jedno pytanie;

Zauważyłem, że na forum pojawił się następujący wątek:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/37459-corona-a-hitec/

 

To potsuneło mi myśl czy nie lepiej zamiast regulatora kupić odbiornik? Mój odbiornik to HFS-04MG (z pojedyńczą przemianą)+aparatura hitec flash4 (stare to ok.10lat). A ww odbiornik posiada podwójną przemianę. Tylko czy to będzie ze sobą współgrało? W swojej aparaturze nie znalazłem opcji bindownia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To potsuneło mi myśl czy nie lepiej zamiast regulatora kupić odbiornik? Mój odbiornik to HFS-04MG (z pojedyńczą przemianą)+aparatura hitec flash4 (stare to ok.10lat). A ww odbiornik posiada podwójną przemianę. Tylko czy to będzie ze sobą współgrało? W swojej aparaturze nie znalazłem opcji bindownia:(

 

kilka lat temu miałem FLASHa 4 z odbiornikiem HFS-04Mi

owszem dobre radyjko jak na tamte lata ale przez zakłócenia potłukłem dwa modele.

 

ja na twoim miejscu nie szedłbym w tą stronę,trzeba iść z duchem czasu i więcej zyskasz kupując jakieś proste radio działające w paśmie 2,4Ghz.mnogość tego typu sprzętu powala a ceny są naprawdę przystępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem nowy regulator i jestem bardzo zadowolony. Model lata bez zakłuceń. W tym miejscu chciałbym podziękować za rady.

 

Co do nadajnika to narazie nie chciałbym zmieniać. Radio to wykorzystuję tylko do modelu 'delta 120 minut'. Jest to tani 'niezniszczalny' model. Poza tym zakup nowej aparatury to koszt >300PLN. Natomiast odbiornik Corony jest na HK za 15-18$. Dlatego ponawiam pytanie czy odbiornik Corony współpracował by z tą aparaturą? Jeśli nie to jaki? Przypominam iż w instrukcji nie znalazłem opcji bindowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.