Skocz do zawartości

Optic6 - modyfikacja


mieczotronix

Rekomendowane odpowiedzi

Kret, spisu elementów nie zrobiłem, jest w schemacie, schemat jest w pierwszym poście na tej stronie, gdzie podpiąć które kable, też jest napisane.

 

Zamiast potencjometrów możesz sobie podłączyć przełączniki z rezystorami, (albo z potencjometrami montażowymi). Może dopiszę obsługę wychyleń w programie, ale nie wiem czy mi się zmieści, bo mam już 90% pamięci atmegi zajęte. Na razie to nikt nie zrobił tego urządzenia, a mi taka funkcja akurat nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i podstawowy kod dekodera przycisków napisany.

Tutaj filmik jak dekoder zapala LEDy i jako "gratis" wysyła komunikaty przez kanał telemetryczny odbiornika JETI Duplex R8 do Jeti Boxa podłączone do do nadajnika.

 

Czyli przyciskami mogę obsługiwać menu np. jakiegoś prostego komputera pokładowego.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Fl2EbI2ERp8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietna robota. Normalnie cudenko. Jeszcze zeby wszystkiego stalo sie zadosc powinienes wykombinowac potencjometr ktorym moznaby regulowac czas ruchu serwa i przypisac go chociaz do 2 kanalow np podwozie i klapy. Z takim dzinksem to Optic 6 moglby sluzyc do konca zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, da się zrobić, zwłaszcza że w trybach, w których kanał 5 i 6 przesyłany jest bez zmian mam jedno pokrętło zupełnie luźne. Więc mogę użyć go do spowalniania. Do tej pory robiłem to po stronie odbiornika (do obracania aparatu), ale teraz faktycznie mogę to doprogramować. Akurat spowalnaicz do aparatu robiłem po stronie odbiornika, bo wymyśliłem sobie, że będę wyłączał serwo po skończonym ruchu, żeby nie ciągnęło prądu i nie łamało trybów przy lądowaniu. Wyłączania serwa po stronie nadajnika nie zrobię.

 

Problem jest tylko taki, że nic z tych moich ustawień nie będzie zapisywać się w pamięci modelu w Opticu i za każdym razem trzeba będzie sprawdzać/ustawiać. Z tego powodu, rozwiązanie po stronie odbiornika jest wygodniejsze w eksploatacji, choć trudniejsze w zrobieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Powstała nowa płytka mojego urządzenia, z większą ilością elementów odkłócających.

Cały czas można podłączyć 3 potencjometry i 6 przycisków.

Dodatkowo urządzonko obsługuje beeper (na kabelku) i diodę LED (na płytce, ale można sobie ją zamontować na obudowie).

 

Ponieważ mam pierwszego chętnego na to urządzonko, teraz popracuję trochę nad oprogramowaniem. Chyba zrobię konfigurowanie przez port szeregowy (z programu na PC) ew. drążkami aparatury.

Konfiguracja z PCta da więcej możliwości, będę mógł zrobić

- pamięć ustawień dla kilku modeli (wybieraną drążkiem aparatury po włączeniu urządzenia)

- rewersy na dodatkowe kanały

- wybieranie liczby generowanych kanałów i przypisywanie do nich przycisków / potencjometrów

- nie wiem... co jeszcze...?

 

aaa, no właśnie, mogę jeszcze zrobić wersję konfigurowaną za pomocą JetiBoxa

 

pcbs.jpg

 

kicktolife.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.