Skocz do zawartości

Od jakiego modelu zacząć?


Dragon312
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeważnie paczka idzie z Hong kongu. Kiedy zamwiałem stamtąd 9xr, szła około 1,5 tygodnia :)

Wiesz, 9xr jest nib nowsza, ale z modułem i wysyłką ja zapłaciłem 400zł, a podejrzewam, że 9x wyjdzie troszeczkę taniej...

I pamiętaj, jak kupujesz z hobbyking to musisz mieć konto w paypal.

Zresztą, w Polsce też czasami trafiają się 9x bo dobrych cenach, np. teraz kolega z forum sprzedaje apkę flysky, która teoretycznie jest identyczna jak 9x.

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/37645-s-apartura-fly-sky-fs-thx-z-modulem-frsky-dht-klon-turnigy9xx/page__pid__444869#entry444869

Warto popatrzeć na allegro czy nie ma gdzieś tanich apek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Turnigy 9x tą FlySky sobie odpuść.

Jesli pozwolisz... Przeciez to jest dokladnie to samo. Turnigy produkowane sa przez FlySky, tyle, ze jako Turnigy otrzymuja inna etykietke i inny obrazek na ekranie.

 

A co nowe to jednak nowe

Akurat te aparatury maja to do siebie, ze "zachecaja" do wymiany oprogramowania, a to pociaga za soba koniecznosc "grzebania" w elektronice nadajnika. Wprawdzie wymiana oprogramowania nadajnika nie jest konieczna, ale wielu to robi. Stad prawdopodobienstwo trafienia wsrod uzywanych na taka, w ktorej poprzedni wlasciciel juz "grzebal" (do tego z niewiadomym skutkiem) jest odpowiednio wysokie. Dlatego zdecydowanie lepiej kupic nowa, ze tak powiem, w dziewiczym stanie.

 

Gwoli uzupelnienia nalezaloby jednak nadmienic, ze w wypadku kupna aparatury w HobbyKing otrzymujesz wprawdzie gwarancje, ale jest ona raczej natury hipotetycznej, gdyz w razie defektu koszty wysylki reklamacyjnej bylyby prawdopodobnie porownywalne do (lub niewiele nizsze od) ceny nowego sprzetu. Natomiast czy HobbyKing w razie uzasadnionej reklamacji partycypuje w kosztach wysylki, tego nie wiem. Ponadto kupujac w Chinach musisz sie liczyc z koniecznoscia oplaty cla i podatku. Dlatego moze warto kupic odrobine drozej, w kraju.

 

Jednak mimo wszystko jest to aparatura znakomicie nadajaca sie na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pozwolisz... Przeciez to jest dokladnie to samo. Turnigy produkowane sa przez FlySky, tyle, ze jako Turnigy otrzymuja inna etykietke i inny obrazek na ekranie.

 

a jednak to nie to samo ... u znajomego kłopot leży po stronie softu ... nie da się zmiksować kanauł 6 z jakim innym kanałem jest to nie możliwe, reszta kanałów miksuje się bez problemu ale kanał 6 odmawia współpracy ... może to pojedyncza sztuka ale z drugiej strony po co produkować coś identycznego pod inna nazwą ... ja nadal będę uważał że jak wybierać to T9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, kombinujesz niczym kon pod gore. To sa identyczne nadajniki i oba posiadaja identyczne oprogramowanie, zawierajace identyczne bugs - miedzy innymi dlatego wielu uzytkownikow wymienia soft na alternatywny. Otworz Twoja Turnigy i przyjrzyj sie plytkom - przy numerach widnieje na nich symbol FS, od nazwy producenta - FlySky. Malo tego. Wspomniana FlySky 9x sprzedawana jest nie tylko pod nazwa Turnigy 9x, ale takze jako iMax 9x, Eurgle 9x, a do niedawna rozprowadzana byla rowniez przez siec sklepow Conrad pod wlasna nazwa (ktorej juz nie pamietam). Nawiasem mowiac, Conrad wycofal ja ze sprzedazy, gdyz producent nie byl w stanie dostarczyc kosztownego oswiadczenia zgodnosci z wymaganiami EU, przedstawiajac wylacznie sfalszowane dokumenty (o ile wiem, nadal kraza one w sieci w przeroznych odmianach). Aparatury te roznia sie miedzy soba, zaleznie od dystrybutora, jedynie etykietkami oraz obrazkiem z nazwa w menu glownym. Typowo tania masowka, "tluczona" w Chinach i sprzedawana komu sie da. Zamiast sobie bajki rymowac i uparcie wprowadzac innych w blad, lepiej troche pogogluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super napisane może i ja coś z tego wyniosę dziękuje ... lubię konstruktywną dyskusje tak samo jak konstruktywne wskazywanie błędów czego nie mogę powiedzieć o zakończeniu Twoje wypowiedzi z "rymowanie bajek" ... całkiem nie potrzebne i na poziomie zaczepek ze szkoły podstawowej ... pozdrawiam i dziękuje z pewnością "pogugluje" w tym temacie ... czuje się zmobilizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Przemek, nie czuj sie zaraz dotkniety, bo nie taki byl cel mojej wypowiedzi.

 

Zeby jakos podsumowac temat aparatury - wielkich wodotryskow za te cene nie mozna sie spodziewac, ale trzeba Chinczykom przyznac, ze wbudowali w nia to, co dla wiekszosci modeli z powodzeniem wystarczy. A i bledy da sie wyeliminowac poprzez wymiane oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.