Skocz do zawartości

Corel draw 9


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno jest tu wielu z nas z Was :wink:, którzy pracują w tym programie. wiem, że na temat jego obsługi są cale książki ale proszę o kilka rad związanych z rysowaniem. Sprawa jest taka; importuję rysunek z netu jakiegoś modelu, kontury są nie ostre więc jak powiększę to z 8x by plan był w 1/1 to wyjdzie gruba rozmazana krecha. W corelu chciałbym zastąpić tę nieostrą nową cienką i ostrą. Potrafię już nałożyć takie linie ale czy da się te stare jakoś usunać już na etapie nakładania?

No i najważniejsze, wktorą cześć programu wejsć zaraz po odpaleniu.

Sorki za banalność zjawiska :lol: - pewnie pomyslicie , że jest to tak proste iż ....ale ja patrzę na to od wczoraj pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić. Klikasz zaimportowany obrazek, potem z menu wybierasz Mapa Bitowa i wybierasz Edytuj mapę bitową. Teraz obsługę zaimportowanego obrazka przejmuje Corel PhotoPaint. Tam dokonujesz zmian (wymazanie linii) i zamykasz PhotoPainta, który zapyta Cię, czy zapisać zmiany(klikasz "Tak"). Po tej operacji powraca CorelDraw z uaktualnionym obrazkiem.

PS: Jak na moje rysowanie w Corelu to pracochłonna metoda, ale przecież co kto lubi... pytałeś, to odpowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corel draw swietnie sie nadaje do rysowania planów i szczerze go polecam

jego glowna zaleta jest mozliwosc rysowania na warstwach (cos takiego jak kalka) jedna na drugiej

dowolnie mozemy wlaczac i wylaczac widocznosc warstw

wiec tak:

w otwartym corelu dajesz nowy rysunek

masz wtedy otwarta i aktywna 1 warstwe wiec tam importujesz swoj jpg, gif itp

potem naciskasz nowa warstwa i na niej dowolnie rysujesz

w kazdej chwili mozesz właczac i wylaczac widocznosc jpg a nawet go usunac

oczywiscie jest to rysunek wektorowy wiec nuiezaleznie od powiekszenia linia bedzie lina a nie gróba krecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku w miarę dokładnych bitmap możesz je wpierw wczytać co CorelTrace i później wciągnąć do Drawa, zawsze to upraszcza pracę, szczególnie w przypadku rysunków takich jak plany czy inne rysunki techniczne. Aczkolwiek sam wolę rysować "ręcznie". Aktualnie pracuję na wersji 13 (X3), która wydaje mi się stabilniejsza od 11, nie mówiąc już o 12. Generalnie pracując na Corelach od 1991 widzę że wersje nieparzyste są znacznie lepsze i stabilniejsze od parzystych. Do prac modelarskich zupełnie wystarcza wersja 7 ( ta wydaje mi sie jak narazie najlepsza ), którą czasami za grosze można było nabyć w komplecie ze skaneramii plusteka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.