Wojciech Wiatr Opublikowano 12 Czerwca 2013 Opublikowano 12 Czerwca 2013 Witam, kilka fotek mojego wózka startowego stan wstepny Koła zakupione na allegro, trzeba szukać kółek do walizek kosztują chyba po 3 zł/szt Ośki dorabiane ze śruby M8, polerowane papierem i rowki nacięte na tokarce na zabezpieczenia, da się tez zrobić na wiertarce Resztę konstrukcji wyjaśniają zdjęcia. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.
pepcio Opublikowano 8 Lipca 2013 Opublikowano 8 Lipca 2013 W moim modelu mam cholerny zastrzał który musi być. Nie mam pomysłu jak przerobić ten wózek aby w momencie startu nie było kolizji z tym elementem.Czy można "wychlastać" fragment obudowy? Może masz inny sposób wybrnięcia z tego problemu.
GEX999 Opublikowano 8 Lipca 2013 Opublikowano 8 Lipca 2013 Trochę się wzorowałem na projekcie Wojtka i narysowałem coś takiego: Myślę, że to mogło by załatwić sprawę .
pepcio Opublikowano 9 Lipca 2013 Opublikowano 9 Lipca 2013 Myślę połączyć pomysł Bartosza i Wojtka ze swoim.Chociaż w moim rozwiązaniu przeraża mnie duży rozstaw kół.Oprzeć na zastrzałach nie mogę bo wykonane są z kołków bukowych a model waży 4,0 kg (około 3800 mm rozpiętość). Podparcie skrzydeł odciążę opierając luźno kadłub na wózku. Nie wiem jak dalece jest ważny wymiar osi przednich kół w stosunku do środka ciężkości. Znalazłem na forum jeszcze coś takiego.Może to byłoby korzystniejsze rozwiązanie.
bart07 Opublikowano 10 Lipca 2013 Opublikowano 10 Lipca 2013 Nie znam się, ale proponowałbym zwęzić rozstaw kół, tak aby znajdowały się "wewnątrz" między kadłubem a podparciem skrzydeł. Płaskowniki na płask wyginają się. Jeżeli do wózka z dolnego zdjęcia dorobiłbyś delikatne podpórki skrzydeł, nawet na zawiasie, to było by ok (oczywiście je zeli uznasz je za konieczne, sam ten wózek wygląda super)
pepcio Opublikowano 10 Lipca 2013 Opublikowano 10 Lipca 2013 Coraz więcej informacji powoduje klarowniejsze łyknięcie tematu.Naoglądałem sie trochę startów na you tube. Wystarczy wpisać "startwagen" .Niemieccy modelarze mają ciekawe różne pomysły na wózki.Teraz na pewno coś wykombinuję.
Wojciech Wiatr Opublikowano 10 Lipca 2013 Autor Opublikowano 10 Lipca 2013 Witam, najsensowniej do modelu pepcio 11 jest podpieranie samego kadłuba , coś jak na filmiku. Wycinanie takie jak pokazane na rysunku na czerwono znacznie osłabi konstrukcje i mija się z celem. Swoja drogą fajnie że temat zaczął żyć, może powstanie kilka fajnych forumowych projektów. Owszem, sa pytania. Jaka jest odleglosc pomiedzy osia przednich kolek i krawedzia natarcia oraz jaka jest wysokosc od ziemi do plaszczyzny, na ktorej spoczywaja skrzydla? Dziekuje. Jutro pomierzę, przepraszam że tak późno ale nie otrzymuję powiadomień na e-mila o nowych postach w temacie, a nie jestem na forum co dziennie.
Wojciech Wiatr Opublikowano 11 Lipca 2013 Autor Opublikowano 11 Lipca 2013 Witam, od osi przednich kółek do natarcia jest 10 cm, natomiast od podłoża do podparcia skrzydeł jest 32 cm. W moim przypadku daje to 15 cm od końcówki śmigła do podłoża.
zbyszek78 Opublikowano 11 Lipca 2013 Opublikowano 11 Lipca 2013 Ja popełniłem coś takiego gdyby ktoś był chętny na dokumentację to proszę o informację. Wszystkie części z wyjątkiem kół i osi są dostępne w marketach budowlanych, kola i ośki z HK. Chcę jeszcze spróbować z innym zawieszeniem z tyłu podobnym do tego z przodu na dwa koła.
Rekomendowane odpowiedzi