Skocz do zawartości

"Wydumka" 1200mm Relacja


Afgan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post :D

Jak siędzę z tatą w modelarni, to czasami przychodzi do nas jego kolega z pracy (też modelarz) i pomaga nam w budowie Pipera J-3 1800mm. Pewnego dnia spytał mnie, czy chcę zbudować model samolotu przyjemnego do latania. Zgodziłem się. Wziął papier, długopis, linijkę i zaczął rysować. Jak skończył, zaznaczył oś i środek ciężkości. Stwierdził, że będzie latać. Po krótkim rozmyślaniu nazwaliśmy go "Wydumka". Tu są plany (zdjęcie może być niewyraźne. Kiepski ze mnie fotograf :D):

Mi osobiście nie podobał się pomysł zrobienia górnopłata (wolę dolnopłaty), więc po wycięciu kadłuba został przerobiony na dolnopłat, lecz nie było to uwzględnione w planach.

Relacje z budowy mogę opisywać z odstępami czssowymi, bo nie zawsze mam czas albo chęć na budowę, ale postaram się go skończyć do zimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dobra teraz powinno zadziałać.

Plany:

post-12884-0-35994600-1371282846_thumb.jpg

Kadłub:

post-12884-0-91485600-1371282861_thumb.jpg

Żeberka:

post-12884-0-53261900-1371282886_thumb.jpg

 

Przepraszam za te problemy. Dopiero to ogarnąłem

 

Użyję do niego 4 serw Fitec FS90. Jeśli chodzi o silnik, to szczerze nie zastanawiałem się jeszcze. Mam nieużywany pakiet 2600 mAh i chyba będę na nim latał. Obsadzę śmigło 2 łopatowe 9x5, które wcześniej używałem przy Prymusie 1400mm

 

Całość stanowi "pudełko" zrobione z 3mm balsy z wzmocnieniem z listewek balsowych 5x5, których użyłem też na stateczniki. Żeberka 15 sztuk wycięte z balsy 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.