Skocz do zawartości

Turnigy 9x przełączniki gaszenie silnika


szpieg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy w turnigy jest taka opcja żeby przy biegu jalowym wyłączyć silnik SPALINOWY żeby nie bawić sie trymerami.

Sytuacja wyglada następująco mam gaz na zero silnik chodzi na malych obrotach naciskam przełączniki serwo minimalnie cofa przepustnice silnik gaśnie

 

Lub jak wy macie inaczej to rozwiązane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest taka możliwość. Ja u siebie mam to ustawione pod lewym górnym przełącznikiem dwupozycyjnym.

 

Jeżeli nikt mnie nie ubiegnie w odpowiedzi to po południu jak będę w domu napiszę jak to zrobić bo z głowy to nie pamiętam :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie

ostatnio uwalililem lewą goleń bo wcześniej miałem ze jak dam zero gazu na drazko to wtedy gaśnie i mi zgasł za wcześnie i poszedł w koRek na 1 m

 

Takie ustawienie to najgorsze co może być... już lepiej jak kolega wyżej pisał "bawić się trymerem" Ja od kiedy pamiętam zawsze ustawiałęm tak, że silnik chodził na wolnych obrotach przy drązku ściągniętym na maksa.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Takie ustawienie to najgorsze co może być... już lepiej jak kolega wyżej pisał "bawić się trymerem" Ja od kiedy pamiętam zawsze ustawiałęm tak, że silnik chodził na wolnych obrotach przy drązku ściągniętym na maksa.

 

PZDR

 

Z tym, że opcja THROTTLE CUT cofa serwo jeszcze dalej niż ustawiony gaz na minimum, więc jeśli masz ustawione wolne obroty to nic się nie stanie. Przełącznik THR CUT cofa serw poniżej zera z każdej pozycji więc można go używać jako np wyłącznik awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja w swoim radiu mam wgrane inne oprogramowanie i powiem szczerze, że nie mam bladego pojęcia jak ustawić gaszenie silnika. Na pewno nie mam opcji o których piszecie. Może ktoś miał podobny problem i podpowie jak go rozwiązać bo nie polecę spaliną bez możliwości zgaszenia silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w sobotę modelarze ustawili odcięcie silnika pod lewym 2-pozycyjnym przełącznikiem odcięcie silnika.

Teraz nie pamiętam co dokładnie ustawili, ale taka opcja na TGY 9X na pewno jest i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.