Skocz do zawartości

Jaki pakiet


tomczak

Rekomendowane odpowiedzi

Dane silnika:

Dane techniczne



Długość silnika : 29 mm

Średnica silnika : 30 mm

Długość osi : 12 mm

Średnica osi : 3 mm

Masa (sprawdzone) : 63 g

Prąd ciągły : 15,5 A

Sugerowane zasilanie : 2-3 Li-Po

rpm / V : 1000

Zalecane śmigło : 10x5 , 9x5 , 8x6

Ciąg (wynik testów) : 1050 g

 

 

więc 2-3s a pakiet dobierz tak aby wyważał model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadą jest, że do pakietu o mniejszym napięciu wybierasz większe smigła, a do o wyższym napięciu mniejsze z podanego zakresu. Z praktyki wynika, że na pakiecie 3s model lata lepiej niż na 2s mimo mniejszego śmigła.

Dla ciebie to pewnie mało istotne ale mnie nie chce się wierzyć w podane osiągi znaczy ciąg modelu - 1050g przy poborze prawie 16A. Byłby to bardzo dobry wynik dla tego silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lot silnikowy , a szybowanie to jak śliczna blondi i atrakcyjna brunetka :D, nie wiadomo co bardziej kusi... Poszybujesz nawet godzinę i dłużej gdy potrafisz i wejdziesz w termikę . Ale Tobie chodziło pewnie o lot silnikowy. silnik pobiera 16A, a Ty masz pakiet o pojemności - zaorąglam - 1,6Ah. Skoro przez godzinę - przypomnę, że to jest jak dotąd 60min - więc masz energi na lot 10x krótszy niz owe 60min. Teoretycznie polatasz 6 min na pełnym gazie. W motoszybowcu chodzi tylko o wyniesienie na wysokosć , odcinasz silnik, szybujesz i tak w kółko Macieju...Oczywiście szybowanie może i powinno trwać znaaaacznie dłuzej niż lot silnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie na wysoki pułap w tym zestawie zajmie Ci około minuty, czyli masz około 5 wyciągnięć, a jak długo będziesz szybował to zależy od warunków i Twojego doświadczenia, może się zdarzyć, że Ty będziesz miał dosyć a nie bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mi wlasnie chodzilo. Na starym sprzecie wyciagalem 28 ze 3 razy w gore to byl max. No i maxymalnie latal na pakiecie z 20 min. Wiec jak wyciagne go z chociaz 3 razy i polatam CHOCIAZ z 40 min to bede szczesliwy

 

Mysle panowie ze to nie bedzie nasza pierwsza i ostatnia rozmowa na temat modelarstwa. Mam nadzieje ze pomozecie mi kiedys złozyc wlasny model? ;) Czyli kupuje pakiet 3s min. 1500mAh i w gore koledzy

 

Tylko jeszce chcialbym wiedziec jaki staly prad rozladowania 20C czy 30C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podany prąd rozładowania na pakiecie mówi ile razy większym prądem możesz rozładować dany pakiet. Np twoje 1,5 Ah i 20C znaczy 1,5A razy 20 co daje prąd 30A. silnik pobiera max. 16i ciut więcwystarczy. Pakiec 30C jest trochę cięższy od 20C też musisz o tym pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.