Skocz do zawartości

Pioneer 1400 pierwszy lot


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nigdy wcześniej nie latałem i jestem tuż po pierwszym oblocie Pioneera. Poniżej zamieszczam dwa linki z filmikami - sami oceńcie jak mi idzie :D

 

 

 

Mam mały problem z wyważeniem. Mianowicie dziób podczas lotu opada na dół i ciągle muszę kontrować na aparaturze pomimo tego że ster wysokości już jest uniesiony lekko ku górze względem statecznika.

 

Czy środek ciężkości mam przesunąć do przodu czy do tyłu?

Gdzieś na forum wyczytałem że jak dziób opada to paradoksalnie należy przesunąć środek ciężkości bardziej do przodu a nie do tyłu tak jakby się mogło wydawać na chłopski rozum.. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze loty to bardzo ładnie.

Opadanie nosa w zakręcie to normalne , dlatego trzeba podciagac sterem wysokości.

Wyważenie sprawdza się z wyłączonym silnikiem w locie poziomym - jeżeli opada to za cieżki przód jeżeli pompuje to za lekki przód. Sprawdź jak sie twoj zachowuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym modelu - gdzie nie ma łatwego sposobu zmiany położenia statecznika poziomego, trzeba dać środek ciężkości do tyłu.

Ale może to tylko takie wrażenie w pierwszych lotach?? Gdzie masz SC?

 

Odważny oblot, chwilami aż za nisko. A jakie śmigło siedzi w modelu? Niezłą prędkość osiąga na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło i silnik takie jak dają w zestawach RTF, reszta powymieniana :) Przy locie swobodnym bez skręcania dziób opada czyli dam środek ciężkości do tyłu i będzie git ;)

 

Środek ciężkości mam gdzieś +/- na bagnecie łączącym skrzydła.

 

Ćwiczyłem trochę na symulatorze - bez tego byłaby raczej katastrofa :D

 

Chciałem jeszcze zapytać na jaką odległość mogę sobie pozwolić oddalając się modelem aby nie stracić zasięgu? nadajnik to Turnigy 9X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze zapytać.. icon_lol.gif Tym razem chodzi o pakiet lipo.

Po pierwszym locie napięcie na celach było następujące:

1: 3.43

2: 3.46

3: 3.48

Pakiet to Zippy 2200 mAh 25-35C

Pakiet-Li-Po-ZIPPY-Flightmax-2200mAh-3S1P-25C.8680.jpg

Po ładowaniu napięcia ładnie się wyrównały.

Czy to normalne czy raczej pakiet wadliwy?

Jakie różnice są dopuszczalne zaraz po rozładowaniu?

 

Drugi taki sam pakiet po lataniu nie miał żadnych różnić w napięciu między celami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.