Skocz do zawartości

BIG ESA - Royal Aircraft Factory SE 5a od Marka Rokowskiego


JacekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

farba na małym Se 5a jeszcze dobrze nie wyschła, a już moje progi nawiedził kurier z paczuszką od Marka. Dużą paczuszką :)

Zachęcony lotami chłopaków w Płocku, namówiłem Marka na powiększenie SE 5a do 1000mm - i oto jest :D

 

Na początek kilka słów: model jak większość ostatnich produkcji ze stajni napolskimniebie.pl nie wymaga nawet jednego ruchu nożykiem. Kadłub w formie pudełka, trochę sklejki, węgli i tego do czego Marek nas już przyzwyczaił.

 

Wstępne ważenie zawodnika:

 

20130719_211751_zpsa4d37e2e.jpg

 

20130719_211745_zps0484f3ee.jpg

 

waga samych płatów zbliżona do większości całych modeli WW2:

 

20130719_211840_zps142d186d.jpg

 

nie martwię się jednak tym , bo zapas wagi jest ogromny.

 

Tyle pierwszego odcinka, zaraz zasiadam do skrzydełek.

 

Przy okazji ogłaszam konkurs na wybór malowania ( atrakcyjnego ) najchętniej nie sztampowego - co nie jest łatwe bo brytole nie pochwalali indywidualnych malowań. Jeśli macie w swoich zbiorach wzory malowań SE 5a, które nie wyróżniają się jedynie literką kodową - wrzucajcie je w tym temacie...

 

C.D.N...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że nic nie robię:

 

20130724_214414_zpsc721f818.jpg

 

20130724_214420_zps131403be.jpg

 

działam, działam - tylko przysypały mnie papiery w robocie i dziwnym trafem przywędrowały za mną do domu :(

 

Ale już pierwszy atak odparty, więc budowa nieco przyspieszy. Teraz czeka mnie wyposażenie elektryczne. Potem finalny montaż, i to co lubię najbardziej - detalizacja i malowanie.

 

Jak na razie model składa się jak klocki lego. Oby każdy tak chciał...

 

 

C.D.N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie to znowu ja :)

 

Prace posuwają się powoli ze względu na troszkę inne postrzeganie przeze mnie słowa "półmakieta". Wiem - powiecie że to wszystko odpadnie przy pierwszym crashu, ale ja tak mam. Zresztą na razie nie weźmie udziału w walkach ze względu na regulamin. A ten rok czy dwa będzie modelem "all day" czyli ulubionym latadłem.

 

malowanko znalazłem nieco inne, przepraszam wszystkich, którzy liczyli na polskie - ale słabawo z naszymi Se 5a było: jeden rozbity na pokazach na polach mokotowskich, a drugi przez piechotę bolszewicką w 1920. Więc będzie jednak brytyjski.

 

20130731_155829_zpsfb8f4498.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

KMa robiłeś czy to jakis gotowiec?

Płaty były sznurkowane?

Widziałeś może mój temat jak można uzyskać fajny efekt żebrowania płatów?

http://pfmrc.eu/inde...dpost__p__62613

 

Nieźle się prezentuje, ciekaw jestem właściwości lotnych.

Model do transportu w całości?

 

Przed lataniem zrób coś ze śmigłem bo skrzywisz ośkę w silniku przy pierwszym lądowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak, kadłub jest ze ścianek klejony. Dół, boki i półokrągła góra.

 

Czas lotu: niestety ze względu na beznadziejny silnik czyli Turnigy Aerodrive D2830/11 1000kV nie da się nim latać na 1300mAh ( pobór 19-21A na śmigle GWS 10x6) bo już jednego ugotowałem. Tutaj pomógł by tylko silnik typu PULSO 2212L/34 630 kV lub inny o niskim kV. Wtedy pobór spadłby do 6-8A.

 

Model w tej chwili lata na 2200mAh i waży do lotu 856g. Lata spokojnie koło 7-8 min. Na zawody nie pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to będziesz musial zrobic mu braciszka - lae w wersji Flip bo Flap juz jest ;)

 

nie martw sie;)

walka z waga bywa równie fajna jak walka w powietrzu;)

z czasem nabiera sie wprawy i udaje sie "podmieniać" materialy na lżejsze:)

tu parę gram ,tam parę gram i okazuje się że jednak da sie;)

 

 

Ps Jack, a moze pykniesz cos przez zime w ww2 ale w skali XL...-? :)

fajne iby bylo zalatac takiego bardziej realistycznego kombata chocby jako przerywnik w zawodach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.