Skocz do zawartości

Ladowanie nadajnika graupner


wicherek899
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Kupiłem nową aparaturę Graupner mx16 hott.

W środku jest akumulator dokładnie taki:

 

foto_add-36976.jpg

 

Ale aparatura piszczy, że aku jestrozładowany.

Podłączam więc do gniazdka przez zasilacz dołączony w zestawie, ale nic się nie dzieje.

Nie ma żadnej kontrolki zapalonej ani nic. Wygląda na to, że aku sięnie ładuje.

jak to naładować?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz jakąś ładowarkę komputerową to ustaw w niej program Ni-Mh i prąd ładowania w granicach 0.2-0.5A i naładuj pakiet. Uważaj na polaryzację gniazda ładowania bo jakiś "mundry" niemiec kiedyś wymyślił że na kołku jest minus a na zewnątrz plus czyli odwrotnie jak w większości. Oryginalną, boxową ładowarkę albo wywal do śmieci albo włóż do pudełka bo w sumie tylko do tego się nadaje.

 

Aaa, jeszcze jedno. pakiet ładuj przy wyłączonym nadajniku, jak go włączysz to rozłącza się ładowanie.

 

Oryginalną ładowarką musisz pewnie ładować ze 14 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to boxowa (z zestawu) ładowarka to nic się nie popali. Szał to nie jest. Możesz nią ładować przez noc i nic się nie stanie. Pomyśl o ładowarce np. EcoSix lub podobnej. Ecosix to chyba najtańsza ładowarka komputerowa ale można z jej pomocą dość dobrze naładować pakiet. To jeden z wielu klonów Sharków, redoxów itp. Jest dość tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę jeszcze potrzebował zasilanie w samolocie spalinowym do serw itp.

Chciałbym więc kupić ładowarkę, którą będę mógł naładować i nadajnik i ten pakiet w modelu.

Podałeś takie budżetowe ładowarki.

Powiedzmy, że mogę na ładowarkę przeznaczyć 300 zł, ale chciałbym żeby spełniała takie wymogi, jak wypisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jest kilka rodzajó ichargera.

 

np. inteligentny prostownik (?) za 198 zł.

http://allegro.pl/inteligentny-prostownik-ladowarka-icharger-9-i3405414384.html

 

lub ladowarka uniwersalna, ale już droższa bo 610 zł..

http://allegro.pl/uniwersalna-ladowarka-icharger-350w-20a-usb-bto-i3395869400.html

 

Także ten..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą, dopisuje się kolejny zadowolony użytkownik iChargera 106B+. Naładujesz nią chyba wszystko czego się w modelarstwie (i nie tylko) używa, ma świetny software do peceta na którym możesz kontrolować przebieg ładowania i kondycję Twoich pakietów, a do tego jest dobry support (szybko odpisują na maile w razie problemów). Do kompletu kup sobie zasilacz od XBoxa (wersję 16A) i naładujesz nie tylko pakiet nadajnika, ale również aku samochodowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu kup sobie zasilacz od XBoxa (wersję 16A) i naładujesz nie tylko pakiet nadajnika, ale również aku samochodowy itp.

 

Ja uzywam zasilacza od laptopa w Ichargerze 106B+ (taki mialem i nie inwestowalem juz w nic wiecej) i przez niego ladowalem juz nie jeden aku samochodowy :)

O mozliwosciach 106 mozesz sie dowiedziec sie z instrukcji ktora jest dostepna w aukcji do tej 208 z zalozeniem takim ze maksymalny prad ladowania nie jest 20A tylko 10A i liczna ogniw 6 zamiast 8. Soft ten sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, naładowałem go przez 8 godzin. Jest bateria 100% i wszystko ładnie śmiga. Ale jest inny problem : po włączeniu pojawia się komunikat fail-safe setup t.b.d. - co to oznacza? - u mojego ojca w mx-12 takiego czegoś nie ma..

 

tutaj filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=5ReUObwq6mU&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.