Jump to content

Wpłacić prowizję na Allegro czy nie wpłacać ?


Irek M

Recommended Posts

Mam taki problem

 

22.07.13 wystawiłem na sprzedaz pewien przedmiot - samochód. Po kilku minutach jakis kupujący kliknął Kup teraz, wysłał na maila potwierdzenie i cisza. Po paru dniach gdy w ogóle nie odzywał się przeczytałem komentarze wystawione dla niego. Wśród negatywów - 18 na 530 wystawionych - były sytuacje jak moja - kupił i nie odbiera. Po tygodniu udało mi sie skontaktowac - przepraszał bo zapomniał i był na urlopie. Na kolejny termin odbioru nie przyszedł, na telefon na który raz dzwoniłem nie dawało rady znowu skontaktowac się - musiałem wyszukiwać z jego aukcji sprzedazy i tak udawało się. Zawsze jakaś głupia wymówka i ustalenie nastepnego terminu. Wczoraj minął kolejny i ostatni już bo okazuje się, że to jakiś szczeniak w postepomaniu mimo 30 lat na karku.

I teraz pytanie - powinienem zapłacić prowizję tylko po to by od razu wypełnić druk przypomnienia o wygranej licytacji? Przecież on ewidentnie unika finalizacji. Nie wpłacając nie mogę przypomnieć - oficjalnie na stronie Allegro no i nie mam po co wystepować o zwrot prowizji. Termin płatności mija dzisiaj więc pare godzin mam jeszcze. Oczywiście napisałem - w mailu zwrotnym z Allegro o przypomnieniu zapłat yza prowizję - o całej sytuacji: pierwszy raz po tygodniu od sprzedaży sugerując, iż raczej nie dojdzie do skutku i drugi raz dziś kiedy okazało się, że termin kończy się. Ale oni pewnie nie odpowiedzą tak szybko.

Więc co byście radzili w tej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Centrum sporów, albo procedura zwrotu prowzji.

Ja bym nie płacił tylko wyklikał to w centrum sporów i po sprawie.

Jak nie doszło do transakcji to nie ma prowizji.

Ale jak nie zapłaciłem to nie ma procedury zwrotu prowizji.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak jak pisze specyfick. Załatwiaj wszystko poprzez formularz Allegro. Nic nie będziesz musiał płacić. To rozciąga się trochę w czasie bo, o ile się nie mylę to 7 dni roboczych , ale jest to wszystko do załatwienia.

 

Jak wejdziesz w swoje Allegro w zakładkę SPRZEDANE to na dole w lewym rogu masz link Zwroty prowizji.

Wejdź do środka i przy tej transakcji po prawej stronie masz opcje do wyboru. Jest tam też Formularz zwrotu prowizji.

 

Działaj i pamiętaj, że nic nie przyspieszysz. Musisz tylko wchodzić tam co kilka dni i sprawdzać czy masz dalej jakieś opcje. One będą się pojawiać jak minie odpowiedni czas każdej z nich.

 

Powodzenia.

 

P.S. Nie wpłacaj żadnej prowizji za tę transakcję. Jak będzie rozpatrzona pozytywnie, a nie ma powodu żeby było inaczej, zwrócą ci kasę związaną z kosztami poniesionymi w związku z wystawieniem tej aukcji.

Link to comment
Share on other sites

Sorki ale jakiś nie kumaty jesteście - to raczej do Ciebie a74 dlatego zastanów się czasem co wypisujesz. Myślicie, że nie próbowałem wysłać formularza?! Pojawia się odpowiedź, iż nie odnotowano wpłaty więc nie mogę prosić o zwrot prowizji.

Jasiek - znam procedurę ale z przyczyn opisanych - brak mojej wpłaty - nie mogę wypisać formularza zwrotu prowizji. Nie mogę też wypisać formularza przypomnienia kupującemu, a to jest pierwszy krok przed zwrotem. Nie bardzo mogę też wejść w spór bo faktycznie transakcja nie dokonała się. Natomiast z samym kupującym nie mam zamiaru wiecej kontaktować się. Trzy tygodnie zwodzenia to chyba za dużo.

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.