Skocz do zawartości

Hobbyking Big Stick


TomekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Wczoraj miałem przyjemność oblatania pierwszego "dłubanego" przeze mnie modelu balsowo-sklejkowego. Jest to co prawda zestaw wycinany laserowo, ale za to rodem prosto z ChRLD więc dłubania w istocie było dużo, tak jak i dumania (brak planów czy sensownej instrukcji...) i dorabiania brakujących czy też krzywo wyciętych elementów. No i pierwszy raz pokrywałem model folią, co też dostarczyło sporo emocji... Do rzeczy:

 

Rozpiętość: 1060mm

Długość: 780mm

Waga gotowego do lotu: 750g

Silnik: turnigy 2830-11 1000kv

Śmigło: APC SF 9x4.7

 

Model jest bardzo przyjemny, lata jak po sznurku :) Nie zauważyłem też jakichś niebezpiecznych tendencji przy przeciągnięciu - tego bałem się najbardziej bo skrzydło jest pozbawione wzniosu i sam musiałem zdecydować jaki kształt nadać krawędzi natarcia...

 

Podwozie okazało się za krótkie - każdy start oznacza koszenie trawy. Tutaj pytanie: gdzie kupujecie stalowe druty/pręty do wykonana podwozia? Potrzebuję o średnicy 2,5-3mm.

 

Poniżej krótki film z lotu z kamerką pod kadłubem, zdjęcia wrzucę wieczorem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Oczywiście, wcześniej nie wrzuciłem zdjęć bo nie miałem do nich dostępu:

 

IMG_8439_edited-1-L.jpg

IMG_8441_edited-1-L.jpg

 

 

Tutaj widać w jaki sposób rozwiązałem kwestię sterowania tylnym kołem podwozia. W oryginale na ogonie miała być płoza z kawałka sklejki:

 

 

IMG_8442_edited-1-L.jpg

IMG_8443_edited-1-L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.